Cevaplar 6

Sırala:

Garanti Teknoloji'de sürekli yeni projelerin çıkması, işleri ve süreçleri iyileştirme fırsatı olması beni motive ediyor. Özellikle benim çalıştığım dijital kanallarda teknoloji ilerledikçe bankalar da bunu fırsat olarak görüp müşterilerine yeni ürün ve hizmetler sunuyor. Benim de her gün yepyeni bir ürün veya hizmet hakkında bilgim artıyor ve bu konuda kendimi geliştirebiliyorum. Yeni riskleri değerlendirip bunları indirgemek için neler yapılması gerektiği konusunda kuruma katkı vermeye çalışıyorum. Ek olarak işimizle ilgili eğitimler ve konferanslara katılmak için kurum bizi sürekli destekliyor. Biz de buradan elde ettiğimiz kazanımları hem kendimiz hem de kurum için kullanıyoruz.

Dinamik, sosyal ve iyi bir arkadaşlık ortamının olduğu bir yerde çalışıyorum. Aslında arkadaşlarımla değil, dostlarımla çalışıyor gibiyim. Bir gün önceden olan bir olayda ertesi gün hangi arkadaşıma gideceğimi biliyorum.

Biz iş dışında da birlikte vakit geçiriyoruz ve oldukça sosyal bir şirketiz. İnsan Kaynakları’nın düzenlediği organizasyonlarda şehir içi ve şehir dışı gezilere katılıyoruz. Hep beraber spor yapıyoruz. Basketbol ve voleybol takımlarımız mevcut. Garanti Teknoloji olarak teknolojiyi en iyi takip eden bankayız. Bu nedenle de sürekli olarak önde olmak ve yeni teknolojilerle ilgilenmek beni motive ediyor.


Yaptığım iş beni çok motive ediyor çünkü işimi severek, çok büyük bir tutkuyla yapıyorum ve hep daha iyisini yapabileceğim bir yerde çalışıyorum. Dolayısıyla ben işin %100’ünü yaptığımı düşünürken, görüyorum ki henüz %98’deymişim. Bu güzel bir duygu çünkü hiçbir zaman işin tamamen olduğunu düşünmüyorsunuz ve çıtayı göğüslüyorsunuz.

Biz burada hep beraber çalışıyoruz. Herkes her projenin detayına olabildiğince girmeye çalışıyor ve herkes çok mükemmeliyetçi davranıyor. Bu yüzden de iyi işler çıkartan bir yerde olmak beni motive ediyor. Biz kar da yağsa, kaynaklarımızda sıkıntı da olsa işlerimizi mutlaka yapıyoruz, bu da güzel bir motivasyon kaynağı oluyor.


Garanti Teknoloji, ismine uygun olarak en yeni teknolojilere ve en kaliteli insan kaynağına ciddi şekilde yatırım yapan bir şirket. Bu yatırımlarının karşılığı olarak da her zaman müşterinin önüne en iyi çözümü en optimum şekilde sunma hedefimiz var. Bunun dışında her zaman kendimizi kişisel ve teknik olarak geliştirebileceğimiz eğitimlere katılma şansımız var. Burada yeni bir şey yapmak istediğimizde bizi her zaman destekleyen ve yanımızda olan insanlar var. Burada en tepeden en alta kadar tüm insanlar işine heyecanla bağlı. Kesinlikle söyleyebilirim ki, Garanti Teknoloji'de hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmiyorsunuz.

Yeniliklere ve teknolojiye bu kadar açık ve yakın olabilmek motive ediyor. Ben değişikliklere ve yeniliklere çok açık olan biriyim. Bunun hep peşinde koştum ve Garanti Teknoloji de bana bunun için her zaman fırsat verdi. Eğer banka vizyonuna uygun olarak yeni çıkan bir teknoloji varsa biz bunun denemelerini gidip yerinde yapabiliyoruz. Artık global bir dünyada yaşıyoruz ve teknolojinin tek bir merkezi yok. Biz de bunları buralarda deneyebiliyoruz ama Türkiye’de bunu yapabilen çok fazla kurum olduğunu düşünmüyorum. Buraya geldiğimde biliyorum ki, eğer işimle ilgili yapmam gereken bir araştırma varsa benim önüme her şey serilir. Eğer ekibimde bunu yapmak isteyen birisi varsa bunun için olabildiğince kaynak bulabilirim ve bunu işimizin bir parçası olarak hayata geçirebiliriz.

Ben bu sektöre Analist olarak başladım. Üretimin içinde olmak ve bu işi yapmak da beni başlı başına motive ediyor. Bunu Garanti Teknoloji’de yapmak üzerine bir ekstra katıyor çünkü Garanti Bankası sektörde öncü bir firma. Piyasaya birçok uygulamayı ilk önce Garanti Bankası sunuyor. Yeni bir şey yapılırken araştırmaya önem veriliyor. Burada eğitim, seminer, fuar gibi imkanlarımız çok fazla. Onlara katıldığımızda piyasada neler olduğunu görüyoruz, başka bir bankada test yapan kişilerle konuşarak onların uygulamalarının nasıl olduğunu öğreniyoruz ve bunlar bizi geliştiriyor. Geliştirdiği için de Garanti Teknoloji'de olmak motive edici oluyor.