Cevaplar 28

Filtrele:Sırala:

Talent Camp sonrası işe alım sürecinde sizi bekleyen adımlar nelerdi? (2 Cevap)

Talent Camp'tan sonra Garanti'nin İnsan Kaynakları'yla bir görüşmemiz oldu. Orası aslında karşılıklı sen ne düşünüyorsun, biz senin hakkında ne düşünüyoruz gibi bir sohbet havasında geçti. Bu aslında benim için Garanti'nin en ön plana çıktığı nokta oldu çünkü burada insana değer verildiğini hissediyorsunuz. Size de soruyorlar sen ne düşünüyorsun, hangi departman sana uygun diye. Bu şekilde farklı departmanlara yönlendirildik. Daha sonra yönlendirildiğimiz departmanın yöneticileriyle mülakat yaptık ve o şekilde süreç sonuçlandı.

Talent Camp'in size katkıları neler oldu? (1 Cevap)

Talent Camp aslında beklediğimden çok farklı bir deneyim oldu diyebilirim. Bolca vaka çalışmalarının olduğu bir yerdi, ki ben aslında üniversitede hiç vaka çalışması görmemiştim, Talent Camp'a gittiğimde orada ilk vaka çalışmamı yaptım. Bu vaka çalışmaları hem grup çalışmamızı teşvik eden; hem bankacılık hakkında, bankadaki insanlar ne yapıyor sorusunu bize gösteren vakalardı. Hem eğlendik hem öğrendik diyebilirim. Bunun dışında çok güzel arkadaşlıklar edindim, daha farklı üniversitelerden çokça insan tanıdım ve hala aslında Talent Camp'tan tanıştığım insanlarla görüşüyorum. Ama tabi en önemli şey orada bankacılığın ne olduğunu ve Garanti kültürünü bize çok güzel anlattılar.

Garanti Talent Camp nedir? (4 Cevap)

Talent Camp genellikle İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin başvurduğu ama bütün bölümlere de açık olan Garanti Bankası'nın yaptığı, Türkiye'nin bence en iyi İnsan Kaynakları organizasyonudur. Bu kampta öncelikle Talent Camp mülakatlarına giriyosunuz, eğer geçerseniz Bolu'da, genellikle Bolu'da oluyor, çok iyi bir otelde Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden en iyi öğrencilerle 3 gün geçiriyorsunuz. Kamp boyunca Garanti Bankası'ndan üst düzey yöneticilerle, Garanti Bankası'nın insan kaynakları ekibiyle ve Garanti Bankası'nda 2 sene 3 sene önce çalışmaya aday olmuş insanlarla birlikte 3 gün geçiriyoruz. Caseler yapıyoruz eğleniyoruz. Yani 3 günün 1,5 günü Case yapıyorsak 1,5 günü de gerçekten çok eğlenceli ve neşeli geçiriyoruz. O anlamda komple kaliteli, üst düzey insanlarla birlikte geçirdiğimiz, eğlenceli kaliteli ve sosyal bir kamp olarak nitelendirebilirim. Kampa gittiğimizde ilk etkinlik olarak Garanti Bankası'nın tanıtımı oluyor. Üst düzey bir yönetici enine boyuna Garanti Bankası'nı tanıtıyor, daha sonra İnsan Kaynakları tanıtıyor ve daha sonra orada yeni çalışmaya başlamış kişilerle bir kokteyl oluyor. O kişiler de anlatıyor bize. Yani üst düzey yöneticiler anlatıyor Garanti Bankası'nı, İnsan Kaynakları anlatıyor, çalışmaya başlayan kişiler anlatıyor. Yani Garanti Bankası'yla ilgili ne öğrenmeniz gerekiyorsa hatta daha fazlasını öğreniyorsunuz. O anlamda, tanıma anlamında gerçekten çok çok önemli bir etkinlik bence.

Talent Camp sonrası işe alım sürecinde sizi bekleyen adımlar nelerdi? (2 Cevap)

Kamptan sonra bir kariyer sohbeti oluyor. Garanti İK artık online mülakatlar ile çalıştığı için kamptan sonra kısa bir kariyer sohbeti yapıyorsunuz ve sizin kampta yetkinlikleriniz, sizin tercih ettiğiniz birimler, Garanti İK'nın sizin için uygun gördüğü birimleri konuşuyorsunuz aslında. Ona göre birkaç departman tercihinde bulunuyorsunuz. Daha sonra o sizin için belirlenen departmanın yöneticisiyle, müdürüyle, artık sizin için kim uygunsa çünkü bu departmandan departmana farklılık gösteriyor, bir görüşme gerçekleşiyor ve teklif aşamasına geçiliyor. Yani önce bir kariyer sohbeti, sonrasında birim müdürüyle birebir görüşme daha sonra da teklif aşaması şeklinde ilerliyor.

Talent Camp'da Garanti Bankası'nda çalışmak istediğiniz departmanı nasıl seçtiniz? (1 Cevap)

Talent Camp'ın o konuda büyük bir şansı var aslında. 2 yıl önceki MT'ler başınızda oluyor dolayısıyla herkese istediğiniz soruyu sorabiliyorsunuz, birçok departmandan MT'ler oluyor. Aynı zamanda İnsan Kaynakları da orada oluyor, dolayısıyla insan kaynaklarına da istediğinizi sorabiliyorsunuz. Bir de bütün departmanları tanıtan seminer oluyor. Dolayısıyla kafanızda hiçbir soru işareti kalmadan departman tercihlerinizi Talent Camp'ın sonundaki 3 günde yapabiliyorsunuz. Zaten sonrasında İnsan Kaynakları mülakatında da İnsan Kaynaklarıyla beraber hangi departmana uygun olduğunuzu tartışıyorsunuz ve böylece kararınızı veriyorsunuz.