Cevaplar 6

Yükleniyor...
242 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beni en çok motive eden şeyler; Türkiye’nin en iyi özel bankalarından birinde çalışmam, Ticari Krediler bölümünde öğrenmenin hiç bitmemesi ve kendime sürekli katma değer sağlamamdır.

275 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim işimiz çok dinamik ve her denetimde çok fazla bilgi öğreniyoruz. Bu yüzden o dinamizmle birlikte sürekli öğrenmeye devam ediyoruz. Benim burada öğrenme isteğim hiç bitmiyor, bu öğrenme isteğim eğitimlerle ve çalıştığım insanlarla destekleniyor. Bunların hepsi beni çok motive ediyor.

358 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Beni ekibim motive ediyor çünkü çok güzel bir ekibim var. Banka gençlerden oluşuyor ve çalışanlar arasında çok güzel bir iletişim oluyor. Dolayısıyla böyle güzel bir ortamda çalışmak benim için çok keyifli. Bunun dışında bankanın eğitime verdiği önem çok önemli çünkü ben de eğitime çok önem veriyorum ve bu benim performansımı etkiliyor. Herhangi bir konu hakkında eğitim almak istediğimde bu olanağı bana bankanın vermesi gerçekten çok güzel.

3,803 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Bankası öncelikle bankacılık sektöründe lider bir banka, çalışkan bir banka, hedefler koyup onlara ulaşan bir banka. Dolayısıyla onun bünyesinde çalışıyor olmak da aynı onun gibi kendini o şekilde hissettiren bir banka. Ayrıca bunun yanında insan kaynağına oldukça önem veren bir banka, aldığı ödüller de zaten bunun bir göstergesi aslında. İnsan kaynağına değer veriyor olması, kendinizi değerli hissediyor olmanız sizi oldukça motive eden bir şey. Özel günlerde veya sıradan günlerde size böyle küçük sürprizler yapıp sizi motive de edebiliyor. Bunun dışında Teftiş Kurulu özelinde bahsedecek olursam, Teftiş Kurulu biraz daha aile gibi. İlk başta sizinle aynı yaşlarda insanlarla ve eğitimle başlıyorsunuz sürece, bu iş ortamındaki soft başlangıç gayet güzel oluyor. Bu eğitim sürecinin sonrasında da direkt rekabet ortamına atılmıyorsunuz, dönem arkadaşları dediğimiz kavramla oluşan bir yardımlaşma ortamı var. Normalde iş ortamı genelde rekabetle başlar ama Teftiş Kurulunda bu şekilde başlamıyor diyebilirim.

1,821 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında bu soruya iki bacaklı olarak cevap vermek daha doğru olacaktır. Öncelikle Garanti Bankası ayağı: Garanti Bankası Türkiye'nin en büyük, en kurumsal bankalarından bir tanesi. Burada insana değer veren, çok ciddi başarıları ve ödülleri olan, geçmişteki bu başarı ve ödülleriyle aslında geleceğe de ışık tutan bir yapı, bir aile söz konusu. Dolayısıyla burada olmak gerçekten mutluluk verici. İkinci bacakta ise Teftiş Kurulu var. Teftiş Kurulu gerçekten bana göre bankanın içerisindeki özel ailelerden bir tanesi. Çünkü mesela burada ilk göreve başladığımız zaman benimle aynı yaş kuşağında, benimle aynı dili konuşan çok sayıda dönem arkadaşımla beraber Müfettiş Yardımcılığı eğitimine başladım. Bu da gerçekten aslında büyük bir şans. Okul hayatından çıkıp iş hayatına geçişte gerçekten soft bir geçiş sağlıyor. Çünkü okuldan çıkıp işe başlamak zaman zaman zorlayıcı olabilir diye düşünüyorum. Burada Teftiş Kurulunda dönem arkadaşlarınızla beraber bu zorluğun çok kolay bir şekilde üstesinden gelebiliyorsunuz. Burada gerçekten iş arkadaşlığının ötesinde gerçek arkadaşlıklar kurmanız mümkün. Dolayısıyla bu da kendilerine çok pozitif bir katkı sağlayacaktır. Şöyle özetleyebiliriz: böyle önemli bir kurumda, böyle özel bir ailede görev yapmak beni gerçekten motive ediyor, her gün işe şevkle gelmemi sağlıyor ve sevdiğim işi sevdiğim insanlarla yaptığım için gerçekten şanslı olduğumu hissediyorum.

185 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Bankası'nda sürekli motive olabilirsiniz çünkü banka yenilikçi olmakla beraber eğitime çok önem veriyor. Eğer birim içerisinde bir sunum yapılacaksa veya eğitim varsa sabahları direkt motive olarak geliyorum. Bunun dışında teknolojiye ve insana değer veren, sürekli bir değer algısı yaratan bir banka olduğu için de size iyi olduğunuz hissettiriliyor. Gerek banka içinde gerekse banka dışında bu saygıyı her zaman hissediyorsunuz, bu da sizi motive ediyor.