Cevaplar 16

Yükleniyor...
2,226 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kişinin hangi alanda Danışmanlık yapacağı sektöre girdikten sonra edindiği tecrübeyle veya deneyimle değişebilir ama mesleğe olan uygunluğunu iyi değerlendirmesi gerekiyor. Farklı ortamlara ayak uydurmayı, müşteriyle iletişim halinde olmayı, grup çalışmasını, yeni şeyler öğrenmeyi ve araştırmayı sevip sevmediği iyi anlaması ve iyi değerlendirmesi lazım. Emin değilse veya tereddütler varsa staj bunun için iyi bir imkan diye düşünüyorum. Bunun dışında trendleri ve dünyayı takip etmek, edinilen bilgiyi nasıl kanalize edeceğini bilmek ve araştırmak çok önemli. Eğer kişi bunları yapabiliyorsa, iletişimde eksiklikleri varsa ve onları gideriyorsa, iyi bir dinleyiciyse, fikirlerini iyi ifade edebiliyorsa, kalabalık ortamlarda güvenli bir şekilde konuşabiliyorsa; kişinin iyi bir Danışman olacağını düşünüyorum.

734 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Advisory'deki People konularından sorumlu olan kişidir ve bu her şey olabilir. Çalışanların kariyeri, koçluğu, eğitimleri, sıkıntılarının çözümü gibi insanla ilgili olan tüm konulardan sorumludur ve bu anlamda İnsan Kaynakları'yla çok yakın çalışır. Amacımız; çalışanlarımızın mutlu olması çünkü bizim en büyük kaynağımız ve en büyük yatırımımız insan kaynağıdır. Dolayısıyla tüm ekibimizin mutlu bir çalışma ortamında, motive bir şekilde çalışmasını istiyoruz. Bu anlamda da People Partner bir aracı olarak; ihtiyaç neyse ilgili birimlerle birlikte çalışıp, bu ihtiyaçları karşılama noktasında ekiplere destek vermeye çalışıyor. Ben de bu rolü yeni aldım ve bu sene itibari ile People Partner oldum. Mutluyum çünkü Advisory'e katılalı 2 sene olduğu için hem çalışanlarla kaynaşabiliyorum hem de çalışanların mutlu olması için bir şeyler yapabiliyorum.

955 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Danışmanlık sektörüne her zaman ihtiyaç duyuluyor çünkü artık iş meseleleri, organizasyonlar ve teknoloji karmaşıklaştı. Hayatımız çok farklı bir yöne doğru gidiyor ve ciddi anlamda dijitalleşme var. Dolayısıyla Danışmanlık sektörü büyüyecek ve gelecekte de var olmaya devam edecek. Alanlar, insanların merak ettiği ya da hizmet almak istediği konular farklılaşacak ama ihtiyaç hiç bitmeyecek. Zaten bunu günümüzde de görüyoruz. Geçmişteki Danışman sayısıyla bugünkü Danışman sayısı bunu ciddi anlamda ortaya koyuyor. Dolayısıyla sektörde büyüyerek ilerlemeye devam edeceğiz.

1,659 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Boğaziçi Üniversitesi'ni ve bölümümü çok severek okudum. Orada öğrenmeyi öğrendim ve çok fazla proje yaptım. O projeleri yaparken grup çalışmasının nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiyi toplayıp derleyerek sunum yapma konusunda ciddi bir deneyim kazandım. Bunun dışında Boğaziçi Üniversitesi bana çok iyi bir network sağladı. Hem EY bünyesinde hem de dışarıda görüştüğüm ve çalıştığım birçok arkadaşım var. Dolayısıyla çok severek okudum ve okulumla her zaman gurur duydum. Öğrenciliğe dönseydim daha bilinçli tercihler yapardım. Ben İşletme bölümünü seçtim. En yüksek puan İşletme'ye ait olduğu için onu birinci sıraya yazdım. Memnunum ama belki bugün Ekonomi okumayı isteyebilirdim. İşletme'yi Finansçı olmak için seçtim ama gerçekten Finansçı mı olacaktım ya da Marketing'i ne kadar iyi biliyordum? Geriye baktığımda belki o tercihlerimi biraz daha farklı şekillerde yapabilirdim ama sonuçtan çok mutlu olduğum için "keşke" dediğim bir şey yok diyebilirim.

723 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mesleğimle ilgili şu ana kadar hedeflediğim şeyleri iyi bir şekilde başardım. Danışmanlık anlamında yaptığım iş konusunda her zaman müşterilerimden ve sektörden iyi bir geri dönüş aldım. Bu anlamda iyi bir ismim olduğunu düşünüyorum ve bununla da gurur duyuyorum çünkü ben her zaman işini iyi yapmayı seven ve bunu hep önceliğime koyan bir insanım. Sadece profesyonel anlamda değil, hangi konuda olursa olsun işimi iyi yapmayı seven ve bu anlamda çaba gösteren bir insanım. Bunun karşılığını da aldığımı düşünüyorum. Mesleğimi bugüne kadar doğru ve iyi bir şekilde yaptım. Bu da güzel bir şey diye düşünüyorum.