Cevaplar 7

1,960 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle adaylar CV’lerini EY’ın sitesine yüklüyor. Yükledikten sonra onlarla iletişime geçiliyor ve bir sınava davet ediliyorlar. Bu sınavlar; İngilizce, genel yetenek ve teknik sınavından oluşuyor. Vergi ile ilgili bir takım sorular soruluyor. Bu sınavı geçenler Manager ve İnsan Kaynakları mülakatına çağrılıyor. Bu aşamayı geçenler de Partner mülakatına hak kazanıyor.

EY Türkiye
1601 takipçi
  • Tax, Technology & Transformation
  • Global Compliance and Reporting
  • People Advisory Services
  • Indirect Tax Services & Global Trade
  • International Tax Services
  • Transfer Pricing
  • Transaction Tax Services
1,990 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Vergi çok dinamik bir alan olduğu için vergi kanunları ve işin yapılış biçimi sürekli değişkenlik gösteriyor. Şu anda Vergi alanına daha fazla dijital süreçler dahil olmuş durumda. Vergi kanunları kısmına ise; her geçen gün yeni teşvikler, düzenlemeler ve normlar kanunların içerisine dahil oluyor. Dolayısıyla her gün kendini yenileyen ve çalışanları aynı motivasyonla işe teşvik eden bir dinamik yapı var. Vergi Bölümü’nde çalışmayı planlayan yeni arkadaşlarımıza bu bölümü seçmelerini tavsiye ediyorum.

1,495 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Örneğin; siz Almanya’da bir iş adamısınız, orada bir şirketiniz var ve Türkiye’de yatırım yapmak istediğinizde bize ulaşıp vergilenip vergilenmeyeceğinizi, optimum vergi yüküyle bu işi nasıl yapabileceğinizi danışıyorsunuz. Biz de bu konuda çözümler üretiyoruz.

492 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir gün Enerji sektöründen bir müşteriyle çalışırken başka bir gün Telekomünikasyon sektöründen bir müşteriyle çalışabiliyorsunuz. Bu da size daha farklı iş alanlarını gözlemleme ve daha fazla alanda bilgi edinme fırsatı veriyor. Aynı zamanda iş hayatının rutin kısmını da kırıyor. Bu da işi eğlenceli bir hale getiriyor.

867 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sahip olduğu bilgi birikimi, yetkinlik ve yaptıkları işi en iyi şekilde yapabilme kapasitesidir.

904 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir hukuk bürosunda staj yapıyordum ve büronun uzmanlık alanı Şirketler Hukuku’ydu, vergi ile hiç alakası yoktu. Oraya gelen bir vakada karşımıza vergi ile ilgili bir sorun çıktı. Bu sorunu görünce diğer avukatlar vergi işlemlerinden anlamadıklarını belirtti ama o konu benim ilgimi çekmişti. Daha sonra araştırdıkça o konunun çok hoşuma gittiğini anladım. Bunun üzerinde okula geri döndüğümde 4. sınıf için derslerimi vergi ile alakalı olanlardan seçtim. Vergi profesörüyle tanışarak ona bazı sorular sordum. Arkadaşlarım çok sıkıcı bir alan olduğunu söylerdi ama kesinlikle öyle bir alan değil. Tam tersine eğlenceli ve biraz da bulmaca gibi. Çok çeşitli mevzuatları görebildiğiniz ve çeşitli sektörlere hakim olabildiğiniz bir alan. Bu yüzden hukukçulara, İşletme ve Ekonomi mezunu arkadaşlara Vergi Hukuku ile ilgilenmelerini tavsiye ederim.