Cevaplar 14

Yükleniyor...
436 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Geçtiğimiz sene Penti Power adında, Penti’nin gücünü gösteren bir proje yaptık. Bu proje mağaza ve merkez çalışanlarımızı, müşterilerimizi bir araya getiren, uçtan uca iletişimi sağlayan, ürünler hakkında bilgi topladığımız, müşteri memnuniyetini sağladığımız bir proje oldu. Aynı zamanda mağaza çalışanlarımız bu sistemi kullanarak hem raporlarına erişebildi hem de ürünlerle ilgili geri bildirimlerde bulunabildi. Biz de bunları merkez olarak toplayıp raporladık ve yönetimin birçok açıdan farklı konularda hızlıca karar alabilmesini sağladık. Hatta bu projenin sonunda ödül de aldık ve bunun Penti’ye katkısı çok büyük oldu. Proje hala aktif olarak devam ediyor.

677 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Esnek olması en temel sebeplerden biriydi. İşletme, her türlü organizasyonun ve birimin temelini oluşturuyor. Bu nedenle ben en temelden başlamak istedim. Bir işletmenin ihtiyaçlarını düşünmeyi, gelir ve giderlerini bilmeyi istedim ve İşletme Fakültesi’ni tercih ettim. Daha sonra hem kariyer hem de özel hayatımda gerçekten de faydasını gördüm.

416 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaptığınız işi tutkuyla yapmanıza bağlı. Yaptığınız işi severek yapıyorsanız ne mezunu olduğunuzun pek bir önemi yok. Kariyer hayatınız boyunca okuduğunuz okulların işinize elbette katkısı var fakat yaptığınız iş aldığınız keyifle doğru orantılı. İşinizden ne kadar keyif alıyorsanız, işinizi o kadar doğru yaparsınız. Bu da okulla pek bağlantısı olmadığını gösterir. Diğer firmalarda da çok fazla örnek görüyoruz. Farklı bölümleri bitirip bambaşka pozisyonlarda bambaşka organizasyonları yöneten farklı yöneticiler var.

831 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme mezunu her bölümde ve departmanda çalışabilir, herhangi bir kısıtlama yok. Ben İşletme mezunu olarak Bilgi Sistemleri Direktörlüğü’nde Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görev alıyorum. Sektörde de benzer örneklere rastlamak mümkün.

371 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz perakende sektöründe mağazacılık yaptığımız için daha çok mağazalardan gelen problemlerle karşılaşıyoruz. Bu zamana kadar en küçüğünden en büyüğüne kadar her türlü sorunla karşılaştık. Genellikle mesaimizi mağazalardan gelen şikayet ve sorunlar üzerine geçiriyoruz. Tabii ki sistemsel çapta herkesi etkileyecek problemler de oluyor ama zaten görevimiz, bu sorunları gidermek ve hatta bu sorunlar oluşmadan bunları önlemektir. Biz kolay ulaşılabilen bir departman olduğumuz için her türlü sorunla ilgili çağrı alabiliyoruz. Örnek vermek gerekirse; temizlik malzemeleri tedariği, yanmayan spotlar, çalışmayan klimalar gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu iyi bir şey çünkü insanlara doğru kalitede hizmet verdiğimizi gösteriyor.