Cevaplar 4

Yükleniyor...
11,849 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisleri her işi yapar. Satış, pazarlama, üretim, lojistik, planlama, finans, IT gibi birçok alanda çalışırlar, hatta futbolcu olan bile var. Bu sebeple Endüstri Mühendisliği çok geniş bir alana ve çok kuvvetli bir temele sahip çünkü bütün branşlardan kendinizi görüp geliştirme fırsatı veriyor. Toplam eğitiminiz süresince nerede yoğunlaştıysanız, ne tarafa ağırlık verdiyseniz o sizi farklı bir kariyere sürüklüyor. Ben üniversiteyi bitirmeden önce lojistik hayalim vardı. Sonrasında göz açıp kapayıncaya kadar P&G’de çalışmaya başladım. Açıkçası hayaller ve gerçekler arasında da büyük farklılık var. Endüstri Mühendisliği’nin bütün branşlara bakıldığı zaman oldukça geniş imkânlara sahip olduğunu söyleyebilirim.

3,494 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisliği mezunu canı ne isterse onu yapar. Finans, Satış, Pazarlama, Satın Alma gibi bölümlerde çalışabilir hatta tiyatrocu bile olabilir. Bütün hepsinden örneklerim var ve az önce bahsettiğim gibi Endüstri Mühendisliği size teknik bir bilgi vermiyor. Süreçlere ve hayata farklı bir bakış açısı kazandırıyor ve bu bakış açısı her yere uygulanabiliyor. Endüstri Mühendisi olup ardından Mimarlık konusunda yüksek lisans yapan arkadaşlarım da var. Dolayısıyla her şey mümkündür. Endüstri Mühendisliği, hayata çok geniş bir geniş açışıyla bakmaya yardımcı oluyor.

1,354 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Endüstri Mühendisleri çok farklı sektörlerde ve farklı iş kollarında çalışabilir. Ben otomotiv sektöründe çalışıyorum ama enerji, bankacılık, danışmanlık, insan kaynakları, pazarlama, satış gibi alanlarda çalışan arkadaşlarım da var.

558 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirketimizde Tedarik Zinciri, İnsan Kaynakları, Ar-Ge, Üretim, Pazarlama gibi birçok farklı bölümde Endüstri Mühendisi arkadaşlarımız var. Bu yüzden ben Endüstri Mühendisi arkadaşlarımız için çok çeşitli iş fırsatları olduğunu düşünüyorum çünkü burada hem uzmanlık hem de fonksiyon çeşitliliği anlamında farklı görevler edinebiliyorlar.

İlgili Şirketler

Anlatsın
4350 takipçi
Penti
1351 takipçi