Cevaplar 18

Yükleniyor...

Not ortalaman iyiyse eğer yatay geçişin zor olacağını sanmıyorum. Bu birazda üniversitenin şartlarına bağlı, üniversiteden üniversiteye değişir. Çap ise bana hep zor gelmiştir özellikle de felsefe öğrencisi olup psikolojiden çap yapana hiç denk gelmedim.

585 görüntülenme

Bence bu iki alan arasında seçim yapmak gerçekten zor. Sosyolojinin çok zevkli dersleri vardı aynı şekilde bana sıkıcı gelen ilgimi çekmeyen hatta zorlandığım dersleri de vardı. Felsefede de öyle ama felsefe derslerinde pek zorlanmadım bu da sanıyorum ana branşımın felsefe olmasından kaynaklanıyor. Bu durumda bu soruya iki alana da eşitim şeklinde yanıt vermek en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

1,559 görüntülenme
3

Felsefe eğitimi aldığım süreç içerisinde ben psikoloji derslerine daha çok ilgi duydum, daha kolay ve zevkli geldi bana. Tabi bu kişiden kişiye değişiyor bazı arkadaşlarım sosyolojinin psikolojiden daha kolay olduğunu söylüyorlardı benim düşüncem ise tam tersi yöndeydi. Benim sıralamamı soracak olursanız Psikoloji > Felsefe = Sosyoloji şeklinde bir sıralama yaparım. Tabi bu alanların 3ü de gerçekten birbirinden güzel alanlardır. Bu 3 alana da ilgi duyuyor ve seviyorum.

1,590 görüntülenme
2

Kampüsteki merkez yemekhanede ücretler çok uygun. Geçen sene 2 TL'ye günün menüsünü yiyebiliyordunuz. Ücretin düşük olması sizi şüphelendirmesin yemekler gerçekten güzel oluyor hatta birçok yerel restorandan daha iyi diyebiliriz. 

895 görüntülenme
1

Öncelikle atanarak kadrolu öğretmen olmak istiyorsanız pedagojik formasyon şartı zorunludur. Bu tartışmasız peki özel kurumlarda öğretmen olmaya gelirsek pedagojik formasyon sertifikası sizin özel okullarda işe girmenizde bir avantajdır hatta çoğu özel kurum formasyon sertifikasına sahip olmayanları hiçbir şekilde işe almıyor. Aynı şekilde ücretli öğretmenlik yapmak isterseniz orada da size bir avantaj sağlar. Ancak her formasyonu olan özelde veya devlette kolayca öğretmen oluyor diye bir kaide yok. Formasyon sertifikanız olsa bile işe girmek gerçekten çok zor. Özetle öğretmen olmak gibi bir hedefiniz varsa formasyonu mutlaka edinmelisiniz, ancak öyle bir hedefiniz yoksa size çokta fazla bi artı sağlamaz. Formasyona vereceğiniz ücreti daha farklı değerlendirebilirsiniz.

868 görüntülenme
1