Cevaplar 8

Yükleniyor...
1,998 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş hayatına az ücret verilse dahi çalışsınlar ve üniversitedeyken çalışmaya başlasınlar. Ben çalışmaya 3. sınıfta başlamıştım. İkinci öğretimde olduğum için gündüz çalışıp akşamları okula gidiyordum. Bu durumun bana çok büyük katkısı oldu ve belli basamakları daha erken çıkmamda fayda sağladı. Tavsiyem, paraya pula bakmasınlar. Öğle yemeğine veya full akbile çalışabilirler. Üniversitedeyken Erasmus yapmak bence öğrencilerin vizyonunu açan bir program olduğu için Erasmus’a katılabilirler çünkü değişik ülkeleri ve kültürleri görmek üniversite öğrencisiyken çok faydalı diye düşünüyorum. Çok fazla kasmasınlar çünkü iş hayatı daha stresli ve mezun olunca elbet iş bulacakları için çok fazla strese girmesinler. Gezip tozsunlar ve öğrenciliğin keyfini çıkarsınlar. İş hayatına girdiklerinde zaten stressiz bir gün bile geçmeyecektir.

10,091 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Küçükken bana oyuncak aldıklarında önce bozardım. Daha sonra tornavidayla tamir etmeye çalışırdım. Oyuncaklarımla oynadığım süre 10 dakikaysa 3 gün de tamir etmek için uğraşırdım. Genlerimde o günlerden gelen bir Mühendislik isteği vardı. Daha sonra araştırdığımda Elektrik Mühendisliği bölümünün Türkiye’deki iş alanının çok geniş olduğunu fark ettim. Yıldız Teknik Üniversitesi’ni seçmemin nedeni, İstanbul’da ikamet etmemdi. İstanbul dışında da okumak istemediğim için Yıldız Teknik Üniversitesi’ni tercih ettim.

368 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Power & Gas divizyonunda her seviyede anahtar teslim, EPS yani sıfırdan santral inşa ediyoruz. Ayrıca endüstrinin her alanında kullanılan gaz, buhar tribünü ve jeneratörlerin tedariğini sağlıyoruz. Santral olmadığı zamanlarda elektrik, mekanik ve inşaat gibi santralin belli kısımları için yaptığımız çözümlerle müşteriye gidiyoruz.

894 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens, insana değer veren bir şirket ve bunu her alanda görebiliyorsunuz. Bunu görmek çalışanlara bir güven hissi veriyor. Ayrıca Siemens’te bir Çeşitlilik Kulübü’müz var. Bu kulüpte her türlü çeşitliliğe eşit mesafede olma vizyonuna dikkat ediyoruz. Farklı cinsiyet, yaş, fiziksel görünüm, fikir, inanç gibi çeşitliliklere aynı mesafede yer alıyoruz ve bu farkındalığı arttırmak için bu kulübü kurduk. Ben de bu Çeşitlilik Konseyi’nin bir üyesiyim. Yılın belli günlerinde farkındalığı arttırmak için bazı aktiviteler yapıyoruz. Engelliler Günü ve Diversity Day bunlardan birkaçına örnektir.

739 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Siemens, Elektrik Mühendisleri için çalışılabilecek en iyi şirketlerden biridir. Benim öğrenciyken hedefim bu şirkette çalışmaktı ve şu anda çalıştığım için gayet mutluyum. Siemens, 200’e yakın ülkede faaliyet gösteren global bir şirket olduğu için takım arkadaşlarımız farklı ülkelerden de olabiliyor. Ben 6 yıldır Siemens’teyim ve neredeyse Avrupa’nın birçok ülkesinde bulunan Siemens’teki arkadaşlarla çalışma fırsatı buldum. Siemens’in, hatalardan ders çıkarıldığı sürece hata yapmaya tolerans gösteren bir şirket olması, iş hayatında size güven ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Siemens’te çalışanların hepsi de bunu hissediyor. Ayrıca Siemens’te çok garip bir aidiyet duygusu var. Kapıdan içeri girdiğiniz zaman kendinizi buraya ait hissediyorsunuz.