Cevaplar 16

Filtrele:Sırala:

Siemens çalışanlara ne gibi maddi ve manevi imkanlar sunuyor? (1 Cevap)

Siemens'te keyifli bir çalışma ortamımız var. Her şey hedeflerinize ulaşmakla ilgili. Bu nedenle çalışma saatleri konusunda bir katılık yok. Size verilen görevleri yerine getirdiğiniz ve hedeflerinize ulaştığınız sürece katı mesai saatlerine bağlı kalmanız beklenmiyor. Benimkinde olduğu gibi pek çok iş biriminde de zaman planlaması çalışanın insiyatifine bırakılmış durumda.

Scorecard sisteminde Yöneticim benim de görüşlerimi alarak, yıllık hedeflerimi ve benden beklentilerini tanımlıyor. Bu hedeflere ulaşmam durumunda belirli oranda ikramiye (bonus) kazanıyorum. Yıl içindeki personel görüşmelerimizde yöneticimle hedeflerime erişimim ve yetkinliklerimin değerlendirmesi konusunda konuşuyoruz.

Siemens Türkiye hakkında dışarıdan kişilerin bilemeyeceği kültürel özellikler nelerdir? (1 Cevap)

Çok sıcak bir ortam var. Herkes birbirine istediği konuda danışıp bilgi alışverişinde bulunabiliyor. İş arkadaşlarım özel hayatımda da arkadaşlarım. Siemens'te pek çok kişi için bunun böyle olduğunu gözlemledim.

Profesyonel gelişim anlamında Siemens çalışanlara ne gibi eğitimler sağlıyor? (1 Cevap)

Aramıza katılan her yeni çalışanlara standart programların dışında eğitimler veriliyor. Örneğin aramıza yeni katılan bir arkadaşımıza Eskişehir'deki projemde edindiğim tecrübeyle RTU eğitimi verdim.

İnsan Kaynakları bölümü oldukça kapsamlı bir kişisel gelişim eğitimleri kataloğu sunuyor. Ayrıca yıl içinde her zaman insan kaynakları iş ortağımızla irtibattayız. Hedeflediğimiz pozisyonlar için ne yapmamız gerektiği konusunda her zaman bilgi alabiliyoruz.

Siemens çalışanlarına nasıl değer veriyor? (1 Cevap)

Çalışan Güvenliği: İş Sağlığı Güvenliği Siemens için olmazsa olmaz. Hi bir çalışan ilgili eğitimi almadan sahaya çıkamaz.

Sorumluluk: Daha ilk günden kariyer yolunu çalışan kendi seçebiliyor, istediği yoldan ilerliyor.

Görüşlerin dinlenmesi: Bütün fikirlere değer veriliyor. Siemens'te "3i" adında bir program var. Çalışanlar akıllarına bir fikir geldiğinde bunları yazıyorlar ve program yetkilisi bu fikirleri değerlendiriyor. Eğer önerdiğin fikir uygulanırsa karşılığında bir ödül de alıyorsun.

Eskişehir'de Bor Madeni'ndeki proje müşteriye nasıl bir fayda sağladı? (1 Cevap)

Bütün parametrelerini mühendislik olarak benim yaptığım RTU sayesinde kontrol merkezinde oturan çalışan, sahaya gitmeden sahadaki tüm verilere ulaşıp herhangi bir arıza olduğunda anında müdahale edebiliyor. Bir örnek vermem gerekirse İSKİ'nin rezervlerinde ne kadar temiz su kaldığını ekranlarından görebilme yeteneği kazanması gibi düşünebilirsiniz. Almanya'dan gelen kartları ofiste programladıktan sonra sahada fiber optik kablolar aracılığıyla elektronik röleye bilgi gelene kadarki tüm süreci ben yürütüyorum. Daha sonra müşteriye ufak bir eğitim verip anahtar-teslim şeklinde projeyi teslim ettim.