Cevaplar 8

Yükleniyor...
420 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perfetti ile üniversitedeyken tanıştım. İşletme ve Ekonomi Kulübü’ndeyken bir sponsorluk görüşmesi için iletişim kurmuştuk Perfetti’yle. Sonrasında aklıma kazınmıştı zaten. Öğrenciyken kulüp sayesinde bir sürü şirketle tanışma imkanım olmuştu. Mezun olduktan sonra da bir kariyer sitesinde ilanını gördüm ve başvurdum. Bir gün de benim sponsorluk istenen tarafta olacağım hiç aklıma gelmemişti başvururken. Perfetti’ye 2013 yılında mezun olduktan sonra girdim. Önce finans departmanında başladım. 2 yıl kadar çalıştıktan sonra pazarlamaya geçtim. Şu an sakız kategorisinden sorumlu Ürün Müdür Yardımcısı pozisyonundayım.

465 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finanstan pazarlamaya geçiş sürecim şöyle başladı: Zaten pazarlama alanında bir mastera başlamıştım. Masterım sayesinde pazarlamaya karşı büyük bir ilgi duymaya başladım. Sonrasında şirket içinde pazarlamada açık bir pozisyonla ilgili bir ilan çıktı. Ben de fırsat bu fırsattır diye düşünüp başvurdum. Değerlendirmeye alındı. Tekrardan bir mülakat sürecinden geçtim ve olumlu sonuçlandı. Belli bir süre hem finansta hem pazarlamada aynı anda çalışmak zorunda kaldım. Biraz yoğun bir tempoda oldu o süreç ama sonrasında full zamanlı bir şekilde pazarlamaya devam ettim.

723 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Finanstayken pazarlama yüksek lisansına başlamamda öncelikle tabi müdür ve direktörüm şaşırdı. Ama kesinlikle ön yargılı bir şekilde “Bu kız pazarlamaya gidecek kesin” şeklinde beni yargılamadılar. Masterımı yaparken de pazarlamada pozisyon açıldığı zaman başvurmak istediğimi belirttiğimde hem müdürüm hem de insan kaynakları bu konuda bana çok destek oldular. Kariyer olanakları açısından çok destekleyici bir şirket diyebilirim.

873 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Galiba en çekici yanı sakız ve şekerlerle dolu bir ortamda çalışıyor olmanız. Her zaman elinizin altında sakız ve şeker olabiliyor. Diğer çekici yanı da global bir şirket olduğu için yurt dışı fırsatları çok fazla. Şirket içinde hem yurt içi hem yurt dışında açılan pozisyonlar önce çalışanlara duyuruluyor. Eğer insan kaynaklarına kendinizi yurt dışında çalışmaya uygun olarak belirtirseniz siz de bu pozisyonla değerlendirmeye alınabiliyorsunuz. Şu anda Türkiye’de de Finans Direktörü ve finansta Controlling’ten Sorumlu Müdür de İtalyan. Çekici yanlarından bir tanesi de bu çok uluslu yapıda çalışıyor olmanız.

200 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Aslında grubun geneline baktığımızda Perfetti Türkiye’nin yaş ortalaması genç kalıyor. Yurt dışında çok daha yüksek yaş ortalamalı grup şirketleri var. Ama tabi 25 yıldır Türkiye’de olmasından dolayı da çok uzun yıllardır tecrübeli çalışanları da var. Yeni mezun çalışanı da var. Yeri geldiğinde bu iki farklı yaş grubundakiler aynı ekip içerisinde olabiliyorlar. Ama şirket bu iki farklı neslin birbirine adaptasyonu ve iletişimiyle ilgili eğitimler ve destekleri sağladığı için iki taraf da birbirine anlayışlı bir şekilde ortak bir amaç için çalışabiliyorlar. Yeniler eskilerin tecrübelerinden faydalanıyor. Eskiler de yenilerin bu son gelişmelerle ilgili olan bilgisinden fayda sağlıyor. Karşılıklı ortak bir fikir alışverişi olabiliyor.