Cevaplar 5

Yükleniyor...

Bazen okulun ticarethane olduğunu düşünürüm ve bunu sevmiyorum, mesela o kadar burslu geldik bu okulda puanı en yüksek öğrencilerdeniz yani diye gidip de onların bunu umursamadığını görebilirsiniz. Genelde özel okullarda onların reklamını yapan aldıkları burslu öğrenci kapasitesi olur, puanları yukarı çeken budur ama bu konuda size ayrıcalık sağladıkları söylenemez. Eğer ilk 10 bindeyseniz yurt bursu var tamam ama yemek veya kitap için yardım istediğinizde derece ve puanlarınız o kadar önemli olmuyor

onun dışında yurtlarında da beni rahatsız eden şeyler olsa da sanırım bu tüm üniversitelerin sorunu,aslında odalar 2 kişilik ve güzel ama bazen personelin tutumu,kantinde bulunan yemekler canınızı sıkabilir ama dediğim gibi bunların mükemmel olduğu yerler ne yazık ki yok.

2,116 görüntülenme

1)Sosyal etkinlikleri, öğrenci kulüpleri;
ben çok faydasını gördüm bu kulüplerin. Girdiğim bir kulüp sayesinde her sene 5-6 ile gidip 3 gün eğlenip yarıştım mesela, ve okul buna destek veriyor

2)Yurtdışı imkanları son derece fazla, pek çok üniversiteyle anlaşmaları var,yurt dışında staj imkanları da var.

3)Yine tıp öğrencilerinin dahil olduğu ulusal ve uluslararası kulüplerle hem yurt içindeki hem dışındaki tıp öğrencilerinin tanıma imkanınız var.

4)Laboratuarları ve hocaların nerdeyse lisedeymiş gibi birebir ilgilenebiliyor olmaları çok güzel, derste anlamadığınızda asistanlar sonradan anlatıyorlar bazı konuları,biz komite sınavından önce ekstra bir özet dersi bile istemiştik :)

498 görüntülenme

Tıp benim hep istediğim bölümdü, garanti meslek olması dışında insani boyutu da kararımda son derece etkili oldu. Zor bir bölüm ama okunamaz diye bir şey yok. Eğer tıbba karşı bir nefretiniz yoksa, fizik kafanızın olmadığını düşünüyorsanız ya da biyoloji fizikten daha zor gelmiyorsa, insanlara yardım etmeyi seviyorsanız, insanlarla iletişim kurabiliyorsanız (ki bununda dersleri var) memnuniyetle de okursunuz,güzel bölümdür bence :)

2,819 görüntülenme

Ben üniversite eğitiminin iş hayatına atılmadan önce kendimizi geliştirmek için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum, çünkü hem hala öğrencisiniz, ki bu iş hayatına göre son derece esnek saatleriniz var demek, hem de yeniliklere açıksınız. Bu aşamada da bana destek olacak bir üniversite aradım ve Yeditepe Üniversitesi öğrenci etkinlikleri konusunda son derece atılgan bir üniversite,bir hobiniz, ilgi alanınız varsa mutlaka uygun bir kulüp de vardır ve bu kulüpler laf olsun diye değil, gerçekten çalışıyorlar. Kendinizi geliştirip sosyal bir üniversite hayatı için son derece uygun .Eğer Yeditepe’yi yazmasaydım Cerrahpaşa ya da Marmara olacaktı. Beni çeken özelliklerinden biri de bu imkanları :)

Tıp ayağına bakarsak da; bence az kişi alıyor olması çok büyük bir avantaj, laboratuarlarda hepimize yetecek kadar materyal oluyor,pek çok devlet üniversitesinden farklı olarak (bunu başka üniversitelerde okuyan arkadaşlardan duydum).
Hepimiz bir mikroskopla istediğimiz gibi inceleme yapabiliyoruz. Hocalarımızdan iyi olanlar da kötü olanlar da var tabii ki ama eğitim programı ve ders yoğunluğu bence son derece güzel ,yoğun bir şekilde eğitim görüyoruz, eğitimin İngilizce olması da bir avantaj.

Son olarak özel okul ve öğrenci profilini sakın kafaya takmayın,yok öle bir şey, son derece kardeşçe yaşıyoruz. Burssuzlar rekabeti düşürür de sanmayın, not ortalamalarında ilk 10’dakilerin yarısından fazlası ücretli okuyanlar oluyor genelde.

Henüz çok araştıramadım ama yurt dışında da pek çok okulla anlaşması varmış.

7,276 görüntülenme