Cevaplar 12

Yükleniyor...
4,200 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrencilik hayatım boyunca enerji sektörüne yönelmek istediğim için İTÜ Petrol ve Doğalgaz bölümünde yan dal yapmaya karar verdim. Bu sayede petrol ve doğalgazın yeni trendlerini, çıkarılma tekniklerini öğrenerek bu konudaki iş imkanlarını, sektörün nasıl olduğunu ve nasıl ilerlediğini gördüm. Sonrasında bu sürecin çok da iyi olmadığına karar verip enerji sektöründen uzak durmaya karar verdim.

11,816 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kimya Mühendisliği mezunları birçok sektörde ve birçok firmada çalışabilir. Örneğin; kozmetik, gıda, ilaç ve enerji gibi sektörlerde çalışabilirler. Eğer öğrenci kişi teknik bilgilerini pratiğe dönüştürmek istiyorsa, bunu en iyi Üretim ve Ar-Ge departmanlarında yapabilir. Ben bu yüzden Üretim Departmanı’nda çalışmayı tercih ediyorum. Ayrıca Kalite Kontrol, Ruhsatlandırma, Planlama, Tedarik Zinciri gibi departmanlarda da çalışabilirler. Örneğin; arkadaşlarımın birçoğu Mühendislik yapmak istemediklerine karar verdikleri için Pazarlama ve Satış departmanlarına yöneldiler. Ben de Mühendislik bilgilerimi kullanmak için Perfetti Van Melle’de Üretim departmanında çalışıyorum.

2,495 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yaptığımız projeler ve gördüğümüz derslerin içeriği gerekli tekniksel bilgi donanımını sağladı. Ayrıca proje yönetimi kabiliyetinin de gelişmesine yardımcı oldu. Bu projelerde baştan sona kadar tüm süreci tasarlamamız istendi. Örneğin; geçen sene dizayn projeleri yaparak, bir fabrikayı baştan sona hammaddeden bitmiş ürüne kadar tasarladık. Bu sayede hem proje yönetimini öğrendik hem de birden çok kişiyle çalıştığımız için ekip çalışması bilincini oluşturduk.

252 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kalite Kontrol, Ar-Ge ve Üretim departmanlarında staj yaptım. Bu departmanlarda staj yaparak bilgilerimi pratiğe dönüştürme fırsatı buldum ve bu sayede farklı sektörleri tanıdım. Örneğin; kozmetikte staj yaptığım için kozmetiğin yapısını anladım. Üretim departmanlarında staj yaparak bu departmanın bana uygun olup olmadığını sorguladım. Sonuç olarak Üretim departmanında çalışmayı sevdiğim için geleceğimi burada devam ettirmeye karar verdim.

216 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Perfetti Van Melle, stajyerlerinden onlara verilen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde ve zamanında yerine getirmesini, bunları düzgün bir periyotta raporlamasını bekliyor. Ayrıca dinamik ve aktif olarak çalışmaları da isteniyor. Stajyerler de sektörün verdiği dinamiklikle aktif bir şekilde motive olarak çalışabiliyor.