Dokuz Eylül şehir üniversiteciliğini benimsemiş bir üniversite. Yani kampüs sistemi yok. Fakülteler İzmir'in çeşitli yerlerine dağılmış durumda. Ama Dokuz Eylül Üniversitesi'ne ait çoğu fakültenin aksine Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü sağlık kampüsü içinde Balçova'da yer alıyor. Balçova da deniz kenarında yer almış şirin bir yer. Diğer bölümler yoğunluk olarak Buca'da yer alıyor.
Öğrenci İşlerinde sıkıntı var.. Özellikle yabancı diller yüksekolunda. Ama öğrenci işleri süper olan bi üniversite yoktur sanırım..
tınaztepe yerleşkesi izmir için merkezi bir konumda değil.tüm öğrencilerin ortak sıkıntısı bu sanırım.
Kampüs mimari olarak çok güzel değil orman kenarında olmasına rağmen çok fazla ağaçlandırma yeşillendirme yok. Yemekhane fiyatları bir nebze ucuz olabilirdi. Gelecek arkadaşlar kampüs olarak çok beklentiye girmesin bence kötü değil ama sevmeyenler de var.
Şuan yok
Fakülte binamızın eski olması sayılır aslında yalnız bu yıl yeni binamıza taşınacağımızdan bu sorun da halledilmiş oldu.
Mühendislik Fakültesinin yerinin çok iyi bi yerde olmaması
Kampüslerin dağınık olması başlıca bir sorun aslında. Bunun dışında bulunduğu ilçeyi (Buca) kalkındırması anlamında bir beklentiye sahip ancak bunun için yeterli imkan tanındığı söylenemez. Okulda sosyal anlamda yapabileceğiniz şeyler kısıtlı.
Kampüslerin dağınık şekilde konumlandırılmış olması.
yönetim biçimi , hocaların üst düzey bilgileri neticesinde başarının yüksek olduğu bir üniversite.
Kampüsü,hocaların aşırı egosu ...
Merkezden çok uzak.
fakültem tınaztepede bundan hoşlanmıyorum. Ve kampüsümüz çok dağınık bu yüzden etkinlikler olsa bile bunlardan haberdar olamıyoruz. ayrıca tınaztepenın diğer kampusler gibi değer görmesini içindeki kocaman arazilerin değerlendirilmesini isterdim
Bölümüm Tınaztepe yerleşkesinde yer almaktadır. Bu yerleşke çok büyük ve bir çok eksiği bulunmaktadır. Eksikler daha çok sosyal anlamdadır. Fakat gelişmeler de oluyor, zamanla güzelleşecek gibi.
Tınaztepe kampüsü size hiç mi hiç kampüs hayatı yaşatmaz. Yerlerde çim yok zaten yerlerde düzgün değil. Oturduğun an yuvarlanarak aşağıya kadar inersin :) fakülteler genel olarak birbirinden çok uzak çok fazlaca büyük bi yere yayıldığı için genelde kampüste öyle öğrenci falanda görmüyorsun zaten :) tek tük insanlar olur sadece kampüste. Kampüs dışında da öyle yapabileceğin pek fazla bişey yok eğlenmek ders arası birşeyler yapmak istersen otobüse binip 15dk sonra falan şehrin öğrenci kaynayan yerlerine gidebilirsin. Yada sadece 10 dk yürüyerek kahve içmeye gidebilirsin. Tabi bunlar kampüs kapısından 10dk veya 15 dk. Kampüs kapısına kadar geçen süre ölüm. Ya yürürsün ya otostop çekersin yada ringleri beklersin ki bunlarda öyle hemen 5 dkkada gerçekleşmez. Yani anlayacağınız Dokuz Eylül'ün tek sıkıntısı tınaztepe kampüsüdür. Üniversite dediğin kampüssüz olmaz dersen Dokuz Eylül'de sıkıntı çekersin biraz buralar hiç sana göre değil :)
-Öğrenci işlerinin bilgilendirme sistemi çok kötü. Durmadan değiştirilen programdan aynı gün hatta dersten birkaç saat önce haberdar olabiliyorsunuz.
-Diğer fakültelerden ayrı bir yerde bulunduğundan pek bi kampüs havası yok.
-Dekanlıkça topluluklara yeterli ilgi gösterilmiyor. Belli başlı birkaç topluluk dışında yardım görebilen topluluk yok. Örneğin 6 ay geçmesine rağmen yeni bir topluluk kurmak için yaptığımız başvuruya hala bir cevap gelmedi.
Hocaların öğrencileri çok fazla yormaları. Her ne kadar bu bizim lehimize bir durum olsa da çok fazla çalışmayla dahi yapılamıyor bazı dersler ve düşük ortalamalarla geçmek zorunda kalınıyor...
Okulun kampüsleri çok dağınık.Bu yüzden hiçbir yerinde üniversite havasını alamıyorsunuz.Sosyal aktivite anlamında İzmir'in en zayıf okulu diyebilirim.Sportif anlamda bir kaç spor dalı hariç önem verilmiyor.Son olarak da tabi ki Buca'da oluşu :).