Dokuz Eylül Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir?

16 Cevap

Öğrenci İşlerinde sıkıntı var.. Özellikle yabancı diller yüksekolunda. Ama öğrenci işleri süper olan bi üniversite yoktur sanırım..
1,431
Dokuz Eylül şehir üniversiteciliğini benimsemiş bir üniversite. Yani kampüs sistemi yok. Fakülteler İzmir'in çeşitli yerlerine dağılmış durumda. Ama Dokuz Eylül Üniversitesi'ne ait çoğu fakültenin aksine Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü sağlık kampüsü içinde Balçova'da yer alıyor. Balçova da deniz kenarında yer almış şirin bir yer. Diğer bölümler yoğunluk olarak Buca'da yer alıyor.
1,078
Tınaztepe kampüsü size hiç mi hiç kampüs hayatı yaşatmaz. Yerlerde çim yok zaten yerlerde düzgün değil. Oturduğun an yuvarlanarak aşağıya kadar inersin :) fakülteler genel olarak birbirinden çok uzak çok fazlaca büyük bi yere yayıldığı için genelde kampüste öyle öğrenci falanda görmüyorsun zaten :) tek tük insanlar olur sadece kampüste. Kampüs dışında da öyle yapabileceğin pek fazla bişey yok eğlenmek ders arası birşeyler yapmak istersen otobüse binip 15dk sonra falan şehrin öğrenci kaynayan yerlerine gidebilirsin. Yada sadece 10 dk yürüyerek kahve içmeye gidebilirsin. Tabi bunlar kampüs kapısından 10dk veya 15 dk. Kampüs kapısına kadar geçen süre ölüm. Ya yürürsün ya otostop çekersin yada ringleri beklersin ki bunlarda öyle hemen 5 dkkada gerçekleşmez. Yani anlayacağınız Dokuz Eylül'ün tek sıkıntısı tınaztepe kampüsüdür. Üniversite dediğin kampüssüz olmaz dersen Dokuz Eylül'de sıkıntı çekersin biraz buralar hiç sana göre değil :)
806
Bölümüm Tınaztepe yerleşkesinde yer almaktadır. Bu yerleşke çok büyük ve bir çok eksiği bulunmaktadır. Eksikler daha çok sosyal anlamdadır. Fakat gelişmeler de oluyor, zamanla güzelleşecek gibi.
555