Eğitiminin ingilizce olmasının büyük etkisi vardı benim tercihlerimde Dokuz Eylül matematiği yazmanın. Kadrosu oldukça başarılı okullardan oldukça başarılı öğretim elemanlarından oluşuyor. Gerçek anlamda eğitimi üst düzeyde vermeye çalışıyor Dokuz Eylül galiba başarılı da oluyor bu konuda.
-9 Eylül Üniversitesi dağınık yerleşime sahip bir üniversite. Fakülteleri Buca-Tınaztepe’de yoğunlukta. Fakat tıp fakültesi Balçova’da bulunuyor. Bu çok büyük bir artı çünkü Balçova Buca ve Tınaztepe’ye göre çok daha yaşanılası bir yer ve şehrin daha merkezinde ve denize çok yakın.
-Okulun İnciraltı’ndaki KYK yurdu standartların üzerindedir ve hemen herkes tarafından beğenilir (eğer kızsanız ve biraz da şanslıysanız deniz manzaralı bir odanız bile olabilir :) )
-1997′den beri okulda PDÖ (Probleme Dayalı Öğretim) sistemiyle eğitim veriliyor.Türkiye de bu sistemi ilk uygulayan üniversitedir.Dersler ayrı ayrı değilde bir bütün olarak veriliyor.Bütüncül bir şekilde öğrenme açısından çok faydalı. PDÖ lerde kısaca işleyiş şöyle olur: Bütün bir sene 4 ya da 5 bloktan oluşur. Her blokta randomize olarak belirlenmiş 9-10 kişilik PDÖ grupları oluşturulur. Her PDÖ grubunun bir eğitim yönlendiricisi öğretim üyesi vardır ve dersleri beraber yaparlar. Bu PDÖ ler kapsamında verilmesi gereken bilgiler bir senaryo çerçevesinde merak düzeyi uyandırılarak verilmeye çalışılır. Bunun haricinde sunum, uygulama, mesleksel beceriler ve kliniğe giriş dersleriyle desteklenir.
-Geçme notu 65 ve Muafiyet kavramı diye bir şey var.Sene içindeki notlarınızın ortalaması 80 ve üzeri olursa sene sonundaki finale girmiyorsunuz. Bu da okulun 1 ay erken bitmesi ve tüm senenin stresinin tekrar yaşanmaması demek.
Kendi bölümüm için konuşmak gerekirse öğretim kadrosu ve materyal olanağıdır. Diğer üniversitelerin fizyoterapi bölümlerinde bulunmayan bir çok imkana sahip.
Şuan aklima bir şey gelmedi ama ortam fena değil...:)
Gelişen bir üniversite. Mühendislik alanında yatırım yapan bir üniversite. Çok fazla olaylı bir üniversite değil. Belki İzmir'in merkezinde değil ama İzmir'de ve boş vakitlerde kafa dağıtacağınız çok yer var toplu taşıma ile gidebileceğiniz. Ulaşım İzmir de ucuz ve kolay. Kütüphane kaynakları çok geniş bir yelpazeye sahip bu sene yapılan uygulama ile 7-24 açık.
Adı, konumu, sosyal imkanlar vs. :)))
Kesinlikle eğitimi. Hocalarımız işinin ehli ve son derece iyi insanlar. Genel anlamda öğrenci odaklı düşünebilen bir okul.
Verdiği eğitimin yanı sıra öğrencilerinin de sıcakkanlı olması, hoşgörülü olması sevdiğim yanlarındandır.
Hoca kalitesi ve buna bağlı olarak eğitim kalitesi. İzmir'de oluşu da sevdiğim yanlarından biri tabi :)
sadece binalardan ibaret olmayan yeşil alanlarla iç içe.
Türkiyenin sayılı üniversitelerinden ve kaliteli bir okul olmasından ötürü beğeniyorum
Daha olmadı
Merkezden bu kadar uzak olunca kafanızı derslerinize vermeniz daha kolay oluyor.
eğitimi kaliteli,köklü bir üniversite,olanakları fazla.Ve özgür bir üniversite.
Sadece, gelişmeye açık bir üniversitede olduğu için kişisel imkanlarım daha fazla oluyor. Bazı şeyleri talep edip gerçekleştire biliyoruz. Yerleşmiş bir üniversitede bunları yapmak daha zordur.
Eğtim...
çok yanlışları var doğrularını kapatıyor 10 yanlışı varsa 3 doğrusu var ben 10 yanlışı hatırlıyorum 1. yanlışı bizim bölüm için öğretim görevlisi olarak çalıştırdığı harita mühendisleri akademik bir bilginliği yoktur. sadece meslekte uzman oldukları için belki dokuz eylül üniversitesinde eğitim veriyorlar ama müfredat bağlı kalırken gerçek iş piyasadaki durumu aktaramıyorlar aslında bildikleri şeyi anlatmaları gerekirken gereksiz bir çok müfredat ayrıntısında takılıyorlar bunun yerine müfredat bağlı olarak iş koşularına hazırlarsa dokuz eylül üniversitesine iş piyasasına gerekli teknik adamı sağlamış olurlar.
Beğendiğim yanı eğitimi ve İzmir'de oluşu.