Sağdan soldan duyduğunuz asılsız eleştirilere kulak asmayın :))
Korkmayın! Dokuz Eylül'de okumak zordur. Ama buraya gelmeyi başardıysanız okumayıda başarabilirsiniz. Kendinize güvenin.
Hiç yabancılık çekmeyeceklerinden emin olsunlar. En fazla bir ayda ortama uyum sağlarlar.
sadece okul yurt veya okul ev arasında gidip gelmemeliler. dokuz eylül üniversitesinin bir çok etkinlikleri bulunmaktadır, iş alanları ile ilgili konferanslar,tiyatrolar,müzik,futbol,santranç gibi etkinliklere katılsınlar.
Kampüs beklentilerini yüksek tutmayın buraya eğitim için gelin bence kötü değil ama beğenmeyenler de çok. Eğer buca sizin beklentilerinizi karşılamazsa izmir'de gezecek yer çok hafta sonu Alsancak İnciraltı... istediğiniz yere gidip kafa dağıtabilirsiniz kolaylıkla.
Gerçekten gönlünü veren dokuz eylül e güvenen ve gerçekten çalışan arkadaşlar gelmeli
Kesinlikle tavsiye ederim
Bu okula geldiyseniz eğer çok çalışmanız gerektiğini de bilmelisiniz, bazen bu çalışmalarınız da yeterli olmayabiliyor. :) Tabi okulu bitirdiğinizde eliniz de Dokuz Eylül Üniversitesi gibi köklü ve kaliteli bir üniversitenin diploması olacaktır ve iş bulma aşamasında sizleri bir çok adayın önüne geçirecektir. ;)
Bunlar dışında İzmir e geldiğiniz için şanslısınız çünkü insanlar gerçekten sıcak kanlıdır ve anlayışlıdırlar. Bol bol eğlenip gezebileceğiniz bir şehirdesiniz.
İki kere düşünsünler
Kesinlikle okuldan sosyallik ve kampüs anlamında çok büyük bir beklentileri olmasın yoksa okurken hayal kırıklığına uğramaları muhtemeldir.Bir de hocalarını sevin, sevmeye çalışın yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz :).
Çok güzel bir şehrin çok iyi bir üniversitesi Dokuz Eylül.Tek tavsiyem bölümünüz ingilizceyse hemen muafiyette geçmek için çalışmaya başlayın!Hazırlık cok zor ve sıkıcı!