EĞİTİM TECRÜBELERİ

Marmara Üniversitesi

İktisat Bölümü

2012 - 2017

İktisat Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (50 Cevap)

İstediği her alanda çalışabilir. Bu bir banka ya da uluslararası bir şirket olabilir. İstediği departmana geçiş yapabilir. Yelpaze fazlasıyla açık. Kendi işini de yapabilir. Sonuçta her iktisat mezunu bankacı, muhasebeci, yönetici vs olmak zorunda değil.

2017 edit: bölümde geçirdiğim 5 ve geçireceğim +1 yılda gördüğüm (hala mezun olamadım) kimse mezun olduğu işi yapmıyor.
100,470

İktisat Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (11 Cevap)

Matematiği sevmeli, analitik düşünebilmeli, bir de hikaye gibi yıllarca anlatılan iktisat tarihini sabırla dinleyebilmeli..
530

Marmara Üniversitesi'nin yurt imkanları nasıl? (19 Cevap)

Üniversite içinde iki yurt bulunuyor. Yanılmıyorsam KYK yurtları. Okulun hemen arka kapısında özel bir kız yurdu bulunuyor. Bunun dışında okula toplu taşıma ile çok kısa süren bir çok özel yurt var. Bazılarından yürümesi 20 dakika kadar sürüyor olmalı.
965

Şimdiki aklınızla yeniden tercih yapıyor olsaydınız hangi okulu ve/veya bölümü seçerdiniz? Neden? (409 Cevap)

Hala emin değilim ama zaman zaman ODTÜ Sosyoloji bölümünü neden yazmadım diye düşünüyorum. Hiçbir zaman Sosyoloji okumak istemedim ama ODTÜ olması her zaman bir artıdır.
173

Öncelikli olarak bölüm tercihi mi, yoksa üniversite tercihi mi yapmalıyım? (549 Cevap)

Açık konuşuyorum puanım Boğaziçi Üniversitesi'ne yetiyor olsaydı, bölüm tercihi yapmadan üniversite seçerdim. Ancak ben tercih yaparken elimden geldiğince bölüm-üniversite ilişkisini en üst seviyede tutmaya çalıştım. Hem istediğim bir bölüm hem de okumaya razı olduğum bir üniversite olması için çaba gösterdim.
146