Derya Şaşmaz

Derya Şaşmaz

14 Cevap
İstediği her alanda çalışabilir. Bu bir banka ya da uluslararası bir şirket olabilir. İstediği departmana geçiş yapabilir. Yelpaze fazlasıyla açık. Kendi işini de yapabilir. Sonuçta her iktisat mezunu bankacı, muhasebeci, yönetici vs olmak zorunda değil.

2017 edit: bölümde geçirdiğim 5 ve geçireceğim +1 yılda gördüğüm (hala mezun olamadım) kimse mezun olduğu işi yapmıyor.
Matematiği sevmeli, analitik düşünebilmeli, bir de hikaye gibi yıllarca anlatılan iktisat tarihini sabırla dinleyebilmeli..
Üniversite içinde iki yurt bulunuyor. Yanılmıyorsam KYK yurtları. Okulun hemen arka kapısında özel bir kız yurdu bulunuyor. Bunun dışında okula toplu taşıma ile çok kısa süren bir çok özel yurt var. Bazılarından yürümesi 20 dakika kadar sürüyor olmalı.
Hala emin değilim ama zaman zaman ODTÜ Sosyoloji bölümünü neden yazmadım diye düşünüyorum. Hiçbir zaman Sosyoloji okumak istemedim ama ODTÜ olması her zaman bir artıdır.
Açık konuşuyorum puanım Boğaziçi Üniversitesi'ne yetiyor olsaydı, bölüm tercihi yapmadan üniversite seçerdim. Ancak ben tercih yaparken elimden geldiğince bölüm-üniversite ilişkisini en üst seviyede tutmaya çalıştım. Hem istediğim bir bölüm hem de okumaya razı olduğum bir üniversite olması için çaba gösterdim.