Cevaplar 6

Yükleniyor...
3,110 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle ihtiyaçlarımıza göre ilanlarımızı açıyoruz,  gelen başvuruların bir değerlendirmesini yapıyoruz ve olumlu bulduğumuz adaylarla bir telefon görüşmesi organize ediyoruz. Bu telefon görüşmesinde temel olarak kişinin başvurduğu pozisyona olan ilgisini, motivasyonunu, kendi kariyeriyle ilgili ne kadar farkındalığa sahip olduğunu, İngilizce bilgisini kontrol ediyoruz. Aday bu aşamayı geçerse online olarak sözel ve sayısal test gönderiyoruz. Buradaki barajı geçen kişileri de vaka çalışmasına davet ediyoruz. Vaka çalışması hem ilgili pozisyonun yöneticisi hem de İK tarafından yapılıyor. Bunun sonunda da bizim için olumlu olan adaylarla teklif aşamasına geçiyoruz ve teklifimizi iletiyoruz.

1,591 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İnsan Kaynakları, Dijital, Pazarlama, Satış, Tedarik Zinciri gibi hemen hemen her departmanımızda stajyerimiz var. Bizim buradaki nihai amacımız; stajyerlerimize junior rol fırsatlarını sağlayabilmektir. Son zamanlarda stajyerlerimizin tam zamanlı rollere geçişi sürekli artıyor. Bu da hem firma hem de öğrenciler açısından WINtern Programı’nın ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı diyebilirim.

1,487 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Girişimci ruha sahip, yenilikçi, inisiyatif alabilen, işbirliği içinde çalışabilen ve tutkulu adaylar arıyoruz. Bunun dışında kişinin ne yapmak istediğiyle ilgili bir fikre sahip olması, hangi alanda çalışmak istediğine dair motivasyonlarını bilmesi bizim için çok önemli. Global bir organizasyon olduğumuz için de İngilizce de olmazsa olmazımız arasındadır.

1,211 görüntülenme
·
Transkripti Göster

WINtern Programı, bizim potansiyel işe alım yaptığımız bir program. Dolayısıyla hem iş birimleri hem de İK olarak bu programı çok fazla önemsiyoruz ve tüm süreçleri hassasiyetle yönetiyoruz. Stajyerlerimiz ve yöneticileri 3. ayın sonunda bir performans görüşmesi yaparak kişinin iş çıktılarının, gelişim ve güçlü alanlarının ne olduğunu, motivasyonunun ve performansının nasıl olduğunu değerlendirerek alınacak aksiyonları planlıyorlar. Biz de İK ve İşe Alım Ekibi olarak tüm bu sürece yaptığımız birebir görüşmelerle takip ediyoruz çünkü onların bundan sonra ne yapacaklarını, nasıl bir kariyer yolu seçeceklerini bilmek ve ne tarafa daha uygun olduklarını planlamak için çok önemli.

4,094 görüntülenme
·
Transkripti Göster

WINtern Staj Programı, minimum 6 ay, maksimum 11 ay boyunca gerçekleşen uzun dönem bir staj programıdır. Arkadaşlarımızın okul dönemlerinde haftada 2 buçuk gün, sömestr ve yaz tatili dönemlerinde de haftanın 5 günü gelmelerini bekliyoruz. Şu anda da 45 aktif stajyerimiz var. WINtern kapsamında stajyerlerimiz çok fazla inisiyatif alabiliyor ve ekiplerin gerçekten bir parçası olabiliyor. İş sonuçlarına baktığımızda da stajyerlerimizin emeğinin çok büyük olduğunu söyleyebilirim.