DenizBank için inovasyonun önemi nedir? (1 Cevap)

Denizbankiçin inovasyonun önemi çok büyük. Denizbank’ın İnovasyon Komitesi adında birkomitesi var ve bu komite doğrudan üst kurulumuza raporlama yapıyor. Bukomitenin içinde Denizbank’ın bütün iş kollarından ve iş birimlerindentemsilciler var ve komitenin doğrudan her yıl üç tane proje bitirme şartı var.Bu yüzden komite toplanıp proje yapmaya çalışıyor.

Dünyadainovasyon örneklerine baktığımızda genelde toplanıp beyin fırtınası veya vakaçalışmaları yapan oluşumlar aklımıza geliyor ama buradaki durum biraz farklı.Burada  komite doğrudan inovasyon üretmeküzerine çalışıyor. Denizbank’taki inovasyonu A’dan Z’ye herkes damarlarınakadar hissettiği için inovasyon Denizbank’ın DNA’sında var. Bana inanmıyorsanızbunu anlamanın yolu çok kolay; herhangi bir Denizbank şubesine gittiğinizdeGüvenlik Görevlisi’ne Denizbank’ın mobil uygulamalarını sorun; size hepsinitıkır tıkır anlatacaktır. Bir Güvenlik Görevlisi’nin bu kadar dijital ürünhakkında bilgi sahibi olması hiç kolay değil ve bu emekten öte, bir vizyon işi.Tepedeki vizyonu en uca kadar indirebildiğinizin bir gösterge olduğu içininovasyon çok önemli.

Bubankada herkes inovatif olup inovasyon üretmek için çalışıyor ve bunuyapabilecekleri ortamları da var. İnsan Kaynakları’yla beraber çalıştığımız vekendi içimizde kullandığımız “Denizde” uygulamamız var. “Çözüm Buldum” diye birbölümümüz var ve bu bölümde her bankanın her temsilcisi fikir girebiliyor ve ofikirleri birbirleri arasında oylayabiliyorlar. Biz buna açık inovasyon ortamıdiyoruz çünkü herkes birbirini oyluyor ve kazanan bir kişi ödülü alarakprojesini yaptırıyor.

Bunundışında bir de düello bölümü var. Bu bölümde ben herhangi bir arkadaşıseçiyorum ve düello yaparak fikirlerimizi çarpıştırıyoruz. Diğerleri oyluyor vekazanan diğerini yeniyor. Dolayısıyla Güvenlik Görevlisi CEO’yu düello yapmayaikna ederse Genel Müdürü açık inovasyon ortamında yenebilir. Bu ancak çok açıkbir kafanın sonucu ortaya çıkabilir, bu da Denizbank’ta var.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü size neler kattı? (2 Cevap)

Boğaziçi Üniversitesi girmesi çok zor ama okuması çok kolay bir okuldur. Ben de büyük bir heyecanla girdim. İyi ki girmişim diyorum çünkü insanın düşünce sistematiğini değiştiriyor ve özgüven anlamında ciddi katkı sağlıyor. Özgüven olmazsa hiçbir şeye cesaret edemezsiniz ve kazanabileceğiniz başarıları kazanamazsınız. Boğaziçi Üniversitesi’nin bu anlamda benim hayatımda çok önemli bir değişim yarattığını mezun olduğumdan beri görüyorum. Bana neler yapabileceğimi, neye cesaret edebileceğimi, riskleri nasıl ölçüp tartabileceğimi ve nasıl yol almam gerektiğini öğretti.

Pozisyon Bilgileri

2 - 5 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 17.01.2019
Başvuru süresi doldu.
DenizBank

149 soru, 323 cevap.