Cevaplar 2

843 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış demek karşınızdaki bir insanı ikna etmek demektir ve satış alanında çalışmanın zor yanı da budur. Bankacılık tarafında satış alanında büyük beklentileri, küçük ihtiyaçları ve hedefleri aynı anda karşılayabilmek zorundasınız. Portföy Yöneticisi pozisyonundaki yönetici kelimesi de buradan geliyor.

Bankacılığın hangi alanında çalışırsanız çalışın eğer bir Portföy Yöneticisiyseniz belli bir süre sonra kendi tarzınızı oluşturuyorsunuz. Kendi doğrularınızı, stilinizi, müşteriye hangi noktadan yaklaşmanız ve neyi ön plana çıkarmanız gerektiğini, müşterinin güvenini kazanmanın ne olduğunu zamanla öğreniyorsunuz.

Ben bankacılık kariyerime MT eğitiminden sonra Portföy Yöneticisi olarak başladım ve 2 buçuk yıl boyunca Portföy Yöneticiliği yaptım. O zamanki ilk yöneticimiz bize sahada çalışmanın ne kadar önemli olduğunu belli bir süre sonra anlayacağımızdan ve empatiden bahsediyordu. Bu yüzden sahadaki arkadaşları anlayabilmek, o empatiyi kurabilmek ve o tecrübeyi zamanında kazanmak çok önemli.


514 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kısa vadede attığınız her adımın, yaptığınız her işin karşılığını anında görebiliyorsunuz. Çok güzel bir proje yakaladığınızda veya bir müşterinin önemli bir ihtiyacını fark edip çözüm bulduğunuzda bunun sonucunu anında görebilirsiniz. Bu sizin rakamlarınızı büyütür, pazar payını arttırır, daha çok hizmet sunabilmeniz için belli bir kaynak yaratır. Bu yüzden satış alanında çalışmanın en çok motive eden yanı, kısa vadede attığınız her adımın sonucunu görmenizdir. Bu kısa sonuçlar birleştiğinde size uzun vadeli ve büyük sonuçlar getirir. Bugün özel bankalar arasında %40 pazar payı veya %12 buçukluk bir payla tüm bankalar arasında ikincilik gibi rakamsal sonuçlar beni motive eden en önemli şeylerdir.