Yükleniyor...
781 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bir yerde uzun süre çalışabilmek için tek motivasyon kariyerinizde yaşadığınız başarılar veya elde ettiğiniz maddi kazanımlar değildir. Denizbank’ta beni tutan çok farklı faktörler var. Bunlardan ilki ve en önemlisi; buradaki samimiyet ortamıdır. Biz burada aile gibiyiz ve çok samimi ilişkiler kurabiliyoruz. Bu da beni çalışırken ciddi anlamda konforlu hale getiriyor. Bazen başka kariyer imkanı için buradan gitmek isteyen arkadaşlar geri gelmek istiyorlar çünkü burada buldukları samimiyeti gittikleri yerde bulamayabiliyorlar. Denizbank buna açık bir kurum olduğu için gelenleri memnuniyetle tekrar kabul ediyor.

Bir diğer kavram da ortak akıl kavramıdır. Ortak akıl bizim için çok önemli çünkü bugün herkes her ortamda istediği fikri söyleyebiliyor. Hatta Genel Müdürümüzün olduğu bir ortamda dahi herkes fikrini açıkça sunabiliyor ve o fikri hep beraber tartışarak kararımızı ortak bir şekilde alıyoruz.

Bir diğer motivasyon kaynağı da açık iletişimdir. Denizbank’ta üst yöneticilerin kapıları herkese ardına kadar açıktır. Mesela benim bir odam yok. Masam herkesin içinde ve hep beraber çalışıyoruz. Genel Müdür Yardımcımızla aynı kattayız. Onun da cam odası var, duvarlar yok ve kapısı her zaman açık. Dolayısıyla isteyen kişi istediği zaman içeri girip açık bir şekilde her şeyi tartışabiliyor. Bu çok önemli bir şey çünkü hiyerarşik bir yapının olmaması inovatif bir bakış açısına da getiriyor. Bu rahatlık insanların yaratıcılık taraflarını öne çıkartıyor. Böylece başta belirttiğim gibi maddiyat ya da kariyer imkanları dediğimiz motivasyon kaynakları kenara çekilerek bunlar öne çıkıyor. Bu motivasyon beni Denizbank’ta daha uzun yıllar çalışmak için güdülüyor.