Deniz'in Kaptanları

11 soruya 11 cevap verildi.

Cevaplar 11

Yükleniyor...
717 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Son 6-7 yıldan beri sabah kalktıktan sonra ilk olarak spor yapıyorum. Başlarken aklımda çok soru işaretleri vardı ama belli bir süre sonra bu ihtiyaçtan çok alışkanlık haline geldi ve spor yapmadığım zaman eksikliğini hissetmeye başladım. Bu yüzden sabah vücuttaki enerjiyi atıp güne daha rahat başlıyorum.Ofise geldiğimde öncelikle yaptığım işin rakamlarına, ekip olarak bir önceki gün ne yaptığımıza ve hedeflerimize ne kadar yaklaştığımıza bakıyorum. Sahada tarım bankacılığına hizmet eden, çiftçilerimizin yüzünü güldüren, portföy yöneticisi arkadaşlarımızı yönetip organize eden on tane satış müdürü arkadaşımız var. Gün içinde onlarla işin nasıl gittiğiyle veya farklı bir konu olup olmadığıyla alakalı sohbetlerim oluyor.Haftada bir günüm muhakkak bölge, şube ve müşteri ziyaretle geçiyor. Eğer genel müdürlükteysem rutin toplantılara katılıyorum. Kampanyaların nasıl gittiği ve alınacak aksiyonlarda ne yapmamız gerektiği konusunda çalışıyorum. Günün sonunda da beş dakika da olsa o günü kafamda tartıyorum. Gün içinde ne yaptığımıza, ekibin heyecanlı veya yoğun olup olmadığına bakıyorum çünkü bir satış ekibi yoğunsa, telefonlar çok çalıyorsa bir şeyler güzel gidiyor demektir.

644 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Tüm sene içinde yaptığımız iş, bir önceki yılın sonuna doğru yaptığımız bir risk değerlendirmesiyle başlıyor. Bankanın Bilgi Sistemleri Denetim Ekibi olarak bankanın bilgi sistemleriyle ilgili en kritik risklerin neler olduğuna, bunlar arasında hangilerini denetleyeceğimize ve eldeki insan kaynağına göre bir denetim planlaması çıkarıyoruz. Bunun yanı sıra yasal olarak düzenli bakmamız gereken konular da var.

Denetim planımız çıktıktan sonra bunu 1 yıla yayıyoruz ve bazen birkaç denetim beraber devam edebiliyor. Bir denetimin temelde hazırlık, planlama, saha çalışması ve raporlama olmak üzere dört safhası var. Dolayısıyla herhangi bir denetimde veya aşamada olabiliyoruz. Sabah geldiğimizde denetimin hazırlığıyla ilgili çalışmalar yaparken, aynı zamanda başka bir denetimin saha çalışmasını yapabiliyoruz. Saha çalışmasında ilgili yöneticilerle konuşup her denetim öncesinde denetim süreçleriyle ilgili detaylı bilgi almak, onların ön gördüğü riskleri öğrenmek ve süreci doğru kavramak durumundayız. Riskleri gördükten sonra da ilgili kontrollerin işletilip işletilmediğiyle ilgili değerlendirmeler yapıyoruz. Bunu bazen bir mevzuat okuyarak, kullandığımız bilgi sistemlerinden aldığımız raporlamaları kullanarak, kişilerle görüşerek veya detaylı testlere girerek yapıyoruz. Konu güvenlikse bir güvenlik aracını alıp ilgili IT ekiplerine bilgi vererek güvenlik testleri gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla günlerimin nasıl geçtiğiyle alakalı standart bir şey söylemek çok kolay değil. O anki iş programına göre süreci planlıyoruz.

450 görüntülenme
·
Transkripti Göster

DenizBank, özel bankalar arasında %40 pazar payı olan, toplam pazar payı %12 buçukla tarım bankacılığında ikinci en büyük lider olan, 15 yıldır bu işe hizmet eden bir banka. Tarişbank’ın satın alınmasından sonra oradaki tecrübenin DenizBank tecrübesiyle birlikte tüm Türkiye’ye yayılması sonrası gelinen nokta bu. Böyle olunca tarım bankacılığındaki görev ve sorumluluklar da artıyor çünkü bugün 320 şubede hizmet veriyoruz ve 650’ye yakın satış personelimiz var.

Bizim “çiftçimizin yüzünü güldürmek” gibi bir mottomuz var. Dolayısıyla her gün çiftçimizin yüzünü güldürebilmek için çalışıyoruz. Bu anlamda ben de çalışanlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek ve bunları ilgili ekiplerle paylaşmak, onların daha iyi ürünler sunup daha iyi hizmet edebilmeleri ve tarım sektörüne gereken finansmanı aktarabilmeleri için organize etmek gibi görevlerim var.