Cevaplar 9

Yükleniyor...
576 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Şirketimizin çalışanlarına kendi iş alanlarında veya uzmanlıklarını geliştirmek istediklerini alanlarda düzenli eğitim programları oluyor. Bunlar şirket bünyesinde yapılan eğitimlerin yanı sıra farklı dış akademik üniversiteler ve akademik birimlerle yapılan programlarda olabiliyor. Kendi yaşadığım güzel bir tecrübe olarak, Koç Üniversitesinde katıldığım özel bir MBA programı olmuştu. Bu MBA programının ya da bu tarz sertifika programlarının yararı, iş hayatınızda karşılaştığınız durumların akademik olarak karşılığını bulabilmenizi sağlaması. Böylelikle bildiklerinizi birbirine bağladığınız bir ortam yaratıyor, size gelişiminizde fayda sağlıyorsunuz.

431 görüntülenme
·
Transkripti Göster

2016 yılında Yelken Kulübü’nde farklı bir aktivite yaptık. Önemli olan kendinizi geliştirmektir ama geliştirdiğiniz noktaları etrafınızla da paylaşabilmeniz ve tecrübelerinizi aktarmanız gerekir. Bu yüzden Yelken Kulübümüzden 3-4 kişiyle birlikte Elazığ Hazar Gölü’ne tekne götürdük ve bu etkinlik insanlarda sürpriz etkisi yarattı. Buna nasıl bağlandıklarını gördük ve birçoğunun düşüncesinde ve rüyasında olmayan bir şeyi hayatlarına sokup mutluluk yarattık. Kendi öğrendiklerimizi de başkalarıyla paylaşmış olduk. Bu eğitimler çalışanların diğer çalışanlara yaptığı sürpriz ve paylaştığı deneyim olurken, Arçelik’in lider ve inovatif duruşunu denizi olmayan bir yerde, gölde göstermiş olduk.

305 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Yelken faaliyetleri; çalışanların takım olabilme, stratejik düşünebilme ve değişken koşullar altında hızla karar vererek farklı yönlerde ilerleyebilme becerilerini geliştiriyor. Bunun yanında daha önce hiç deneyimlemedikleri çok farklı bir sosyal alanda aktif hale gelmelerini sağlıyor. İş ortamında şirketin farklı lokasyonlarında, şehirlerinde ve kampüslerinde çalışan insanların çoğu birbirini tanımıyor veya sadece e-maillerden tanıyor. Biz de bu kişileri aynı tekne üzerinde belli bir hedefe odaklıyoruz. Onlar da başarıya nasıl ulaşabileceklerini test ediyor ve kendilerini, yetkinliklerini, takım olabilmenin getirdiği gücü keşfediyor. Yelken takımlarımız bu şekilde çalışarak geçtiğimiz 4 yıl boyunca sayısız podyum derecesi elde etti ve resmilik yarışlarında 6 tane trofe sahibi oldu. Bu da insanları önemli bir şekilde motive eden bir etken oldu.

3,546 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’ni bitirdiğimde Makine Mühendisliği üzerine işler aradım. Daha çok üretim üzerine odaklı olarak 1-2 sene o işleri yaptım ve daha sonra kendimin sosyal ve farklı yönlerini keşfettim. Makine Mühendisliği’nin bana kattığı analitik ve stratejik düşünce yapısıyla,farklı alanlarda uzmanlıklarımı kullanarak işin odağında ürün ve makine olan kısımda, Arçelik’te Ürün Yönetimi’nde başladım ve Makine Mühendisliği’yle çok alakalıydı. Ürünlerin projelendirilmesi, fabrikalarla, satış ekipleriyle, pazarlarla çalışarak ihtiyaca göre ürün tasarlanması, bunların geliştirmeleri ile ilgiliydim. Daha sonra bu bilgileri, ürünleri satabilmek için kullandım. Bu yüzden Satış Ekibi’ne geçtim ve Makine Mühendisliği’nden gelmiş olmamın çok faydası oldu. Şu anda ürünleri ve markayı pazarlama üzerine çalışıyorum. Bir noktada çok farklı bir alandan çok farklı bir noktaya geldim.

Sizin de bunun için illa Dış Ticaret veya Makine Mühendisliği okumanız gerekmiyor ama farklı disiplinler içinde ve hayatta ne yapmak istediğinizi, ne yönde çalışmak istediğinizi bilmeniz, altyapınızın bunu desteklemesi ve kendinizi geliştirerek bunu oluşturmanız gerekiyor.

381 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok hızla değişen ve gelişen bir dünyada yaşıyoruz. Bu gelişim, değişim ve dijitalleşme; tüketicilerin hayatını, yaşam tarzını, kullanım ve satın alma alışkanlıklarını çok ciddi bir şekilde değiştiriyor. Pazarlama alanında ise eski konvansiyonel pazarlama tekniklerinin yanında, bu değişikliklere ayak uyduracak yeni düşünceler, teknikler ve uygulamaları hayata sokmamız gerekiyor. Biz de şirket olarak çok farklı coğrafyalarda ve alanlarda aktif olarak çalışıyoruz. Bu değişimleri pazarlarda tüketici alışkanlıklarını gözlemleyerek anlamaya çalışıyoruz. Bunu yaparken bizimle beraber çalışacak ekip arkadaşların ve adayların bu değişkenliklere, farklı coğrafyalara ve kültürlere uyum sağlayabilecek, yeni düşünceler ortaya çıkarabilecek kişiler olmasını istiyoruz.