Cevaplar 4

Yükleniyor...
1,230 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Denetim alanının zorluklarından bir tanesi uzun çalışma saatleridir. Bizim uzun mesailerimiz sadece yılın 4 ayını kapsıyor. Yıl sonu denetimleri başladığı zaman Ocak ayından Nisan ayına kadar çok çalışıyoruz. Bunların karşılığı olarak da yazın çok uzun tatiller yapıyoruz. Dolayısıyla çalışmasını bildiğimiz gibi eğlenmesini de biliyoruz.

468 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşin zor tarafları aslında işi keyifli kılan taraflar oluyor, bu olaya nasıl baktığınıza bağlı olarak değişiyor. Örneğin; şube tarafında bir Müfettiş olarak çalışıyorsanız sürekli mobilsiniz. Bir şubeden diğer şubeye birkaç haftalık sürelerde gitmeniz gerekiyor ve anlık olarak programınız değişebiliyor. Bugün Manisa’da çalışırken ertesi gün Diyarbakır’da uyanabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu değişikliklere adapte olabilmek lazım.

Bunun dışında ilişki yönetimi hassas bir konu. Neticede siz denetlediğiniz süreçle ilgili yöneticilerle konuşuyorsunuz. Aldığınız bilgiler ve yaptığınız analiz sonucunda bir takım çıktılara ulaşıyorsunuz. Bazen denetlediğiniz süreçle ilgili denetçiler ne kadar özverili çalışsa da, zaman zaman yönetime kendisi hakkında olumsuz bir şey raporladığınızı düşünebiliyorlar. Bu yüzden de iletişim çok önemli. Gerçekten hangi niyetle geldiğinizi, denetimi o işin daha az riskli yürütülmesi için yaptığınızı anlatabilmeniz, bunları bir çıktı olarak vermeniz ve bir düzeltme fırsatı olarak sunmanız gerekiyor.

510 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Çok yoğun bir tempoda konsantre olarak çalışmamız gerekiyor, bu da bazen zorlayıcı olabiliyor. Bunun dışında sürekli seyahat ediyoruz. Bu hem keyifli hem de zorlayıcı çünkü yaptığımız programlar bir anda değişebiliyor ve gitmek zorunda olduğumuz için programları iptal ediyoruz. Sevdiklerimizin ve ailemizin özel günlerini kaçırabiliyoruz.