Cevaplar 9

Yükleniyor...
1,622 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Deniz Dağ: İnsan Kaynakları çalışanı olarak mülakatlarda adayları elemeye yönelik değil, bizim için en doğru ve uygun adayı seçmeye yönelik sorular soruyoruz. Adaylardan beklentimiz, mülakatlarda sorulara çok kısa ve tek kelimeler cevaplar vermemeleridir. Bunun dışında güven ilişkisinin oluşması için kurumumuzu, buradaki şartları, koşulları ve fırsatları oldukça net bir şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde onlardan da kendilerini olabildiğince net bir şekilde ifade etmelerini, beklentilerini bizimle en açık şekilde paylaşmalarını bekliyoruz.

Damla Ergün (Ücret ve Yan Haklar Yöneticisi): Başkası gibi olmayın. Burada olduğunuz gibi davranmanız çok önemli çünkü ancak bu şekilde o pozisyona uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Deniz Dağ: Ayrıca kurumla ve pozisyonla ilgili önden araştırma yapıp mülakata katılmanız da çok önemli.


321 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Deniz Dağ: Daha önce iyi bir ekiple çalışmanın ne kadar fark yaratabileceğini bilmiyordum ama burada çok samimi ve işini bilen bir ekip var. Öğrenme sürecinde bunun katkısı çok fark ediliyor, sürekli gelişim ve öğrenme alanı yaratıyor. Bunun dışında oluşturulan programlar sayesinde bankanın çalışanlarına oldukça fazla değer verdiğini görebiliyorum.

Damla Ergün (Ücret ve Yan Haklar Yöneticisi): Burada kendimi geliştirdiğimi ve sürekli yeni şeyler öğrendiğimi hissediyorum. Bu da bana yatırım yapıldığını ve değer verildiğini hissettiriyor. Burada ortaya koyduğunuz başarılar herkes tarafından görülüp takdir ediliyor ve bunun sonunda size daha sorumluluk veriliyor.


422 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Damla Ergün (Ücret ve Yan Haklar Yöneticisi): Hukuk, Mühendislik, Mimarlık, İşletme, Ekonomi, Sosyoloji gibi birçok farklı bölümden mezun çalışanımız var. Ben ve Deniz, Psikoloji mezunu olarak İnsan Kaynakları’nda çalışıyoruz.

Deniz Dağ: Bunun dışında şubemizde Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunumuz da var. Bankacılık için sadece iktisadi ve idari bilimler fakülteleri düşünülmemeli. Damla’nın da dediği gibi Hukuk’tan IT’ye birçok farklı alanda alım yaptığımız için çok farklı bölüm mezunlarına iş imkanı sağlanabiliyor.


638 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Deniz Dağ: Burgan Bank’ta her zaman birbirine destek olan ekipler var. Bu işin ilk öğrenilme aşamasında hem soru sormayı kolaylaştırıyor hem de işe adaptasyonu ve katkı sürecini hızlandırıyor. Bunun dışında küçük ekiplerle çalıştığımız için çok fazla işe dokunuyoruz ve birden fazla sorumluluğumuz oluyor. Böyle olduğunda iş güzel bir şekilde zorluyor ve işe dinamizm katıyor.

Bunun dışında Burgan Bank’ta hiyerarşi çok fazla hissedilmiyor. Üst yönetimle çok yakın bir iletişimimiz var.

Damla Ergün (Ücret ve Yan Haklar Yöneticisi): Ben de Deniz’in söylediklerine tamamen katılıyorum. Büyük bir bankaya kıyasla Burgan Bank gibi butik bir bankada çalışmanın avantajlarını çok rahat hissedebiliyorum. Büyük bir bankada çalıştığınız zaman daha spesifik bir iş yaparak daha küçük bir alanda deneyim kazanıyorsunuz ama burada çok farklı sorumlulukları üstlenebiliyorsunuz. Deniz’in dediği gibi burada hiyerarşi az hissediliyor. Burada MT’ler olarak üst yönetimle sürekli bir araya geliyoruz.

Bu binaya yeni taşındığımız zaman bir açılış töreni gerçekleşti. Buraya üst yönetimimiz ve Kuveyt’teki bankamızın sahipleri davetliydi. MT’ler olarak bizleri de bu organizasyona davet ettiler, bu deneyim gerçekten öğretici ve güzeldi. İkinci yılımızın sonunda MT gelişim programımız kapsamında üst yönetime proje hazırlayıp sunmamız bekleniyordu. Çalışırken projeyi hazırlamak çok kolay bir süreç değildi ama kariyerimizin başında böyle bir imkanın bize sunulması çok öğretici bir deneyimdi.

Burgan Bank’ta yaptığınız her şey çok net bir şekilde görülüyor. Burada işinizi iyi bir şekilde yaptığınızda bu başarı herkes tarafından takdir ediliyor, ben bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.


364 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversitede okurken sosyal hayatlarının çok aktif olması gerektiğini düşünüyorum. Üniversiteyi boş geçirmesinler. Mutlaka kulüplere katılıp aktif olsunlar. Bunun yanı sıra staj yapmak gerçekten çok önemli çünkü staj yaptıkları zaman ne istediklerini anlayabilirler.

Kendimden örnek vermem gerekirse; ben Psikoloji mezunuyum ve hem klinik alana hem de endüstriyel psikoloji alanına yönelebilirdim. Yazlarımı boş geçirmedim ve iki alanda da staj yaptım. Böylece istediğimin İnsan Kaynakları olduğuna karar verdim, şu anda da buradayım.