Cevaplar 16

Filtrele:Sırala:

DenizBank CRM Ekibi olarak üzerine çalıştığınız bir proje örneği anlatır mısınız? (1 Cevap)

İş birimimizin o dönem ki stratejisini dinledikten sonra ne yapabileceğimizi düşündük. Bir dönem de altın mevzuatıyla ilgili bir konu vardı. Ben de kredi kartı harcamalarında 2000 lira üstü kuyum harcaması olan 25 yaş üstü erkeklerin yüksek ihtimalle evleneceğini, kendisine 6 ay sonra kasa önerebileceğimizi düşündüm. Biz bu konuda bayağı bir çalıştık ve kredi kartı harcamalarını ayıklamak çok zaman aldı. Bu uğraşlar sonucunda geriye 500 kişi kaldı ama normalde bizim kampanya çıkabilmemiz için 3000 kişi olmamız lazımdı. 3 hafta uğraştık ve 500 kişi çıkınca hayal kırıklığı oldu. Ardından herkesin medeni durumunu görebildiğimiz sorgu yaptırdık. Sırf o analizin sonunda istediğimizi alamadığımız için binlerce sorgu yaptırarak kimin evlenip evlenmediğini bulduk, bu da haftalarca sürdü ama bu benim için eğlenceli bir şeydi.

Bilgi Teknolojileri alanında çalışmaya nasıl karar verdiniz? (1 Cevap)

Bilgi Teknolojileri alanına ilgim olduğunun farkındaydım ama hayal ettiğim şeyi nerede yapacağımı bilmiyordum. Biraz araştırarak birazda şansla ilanı gördüm ve başvurdum. Görüşmeye geldikten sonra aydınlandım ve istediğim şeyin bu olduğunu fark ettim.Bu konuda çok fazla detaylı bilgi yok ve çoğu şirkette bu işi yapan insanların ne unvanları ne de görev tanımları aynı değil. Biz bankacılık sektöründe bir derece birbirine benzer görevler yapıyoruz ama başka sektörlerde de aynı işi yapan birçok insan var ve görev tanımları farklı olduğu için yaptıkları işi anlamak zor. Bu yüzden işi biraz araştırmam gerekmişti.

DenizBank'taki tersine mentorluk uygulaması size ve şirketinize neler kattı? (1 Cevap)

Bence biraz samimiyet katıyor. Katılmayan insanlar bile yöneticilerin insanları samimi duygularla değerlendirmeye çalıştığını düşünüyor. Ben bunu gözümle gördüm. Görüşmeye ben gidiyordum ama ekipteki insanlar motive oluyorlardı. Biri tarafından düşünülme hissi güzel bir histi. Yöneticiler de Y kuşağının neden bu kadar çılgın olduğuna dair bir cevap bulmuştur mutlaka.Bence özellikle kalabalık şirketlerin mutlaka yapması gereken bir organizasyon çünkü hiyerarşi yükseldikçe yukarıya olan uzaklık o kadar artıyor, arttıkça da orada bir duvar oluyor. Bu organizasyon o duvarı yıkmak için güzel bir çözüm.

DenizBank Bilakis Programı'nda mentor-mentee ilişkisini anlatır mısınız? (1 Cevap)

Ben ilk görüşmeme gittiğimde Denizbank bana misyon ve vizyonunu ezberletti. Bizim işimiz bankanın müşteri veya ürün adetleri gibi rakamlarla olduğu için hepsini sorabilmelerine karşın öğrendim ama bize işimizle ilgili hiçbir şey sorulmadı. Yöneticimiz bizi iş yerindeki kimliğimizden ayrı biri olarak değerlendirdi, biz de onu öyle değerlendirdik. Gayet samimi sohbetler ederek kendimizle veya ülkemizle ilgili birçok konuya girdik. Dolayısıyla içinden bizim tanımadığımız bir kişilik çıktı. Hatta projenin bitişinde hep beraber sahneye çıkıp fotoğraf çektirdiğimizde, bir çalışan ilişkisinden çok farklı bir ilişkimiz olduğunu söyledi. Ben birçok insanın bunu yaşamasını isterim çünkü yöneticiler işleri ve sorumluluklarıyla bağlı oldukları için daha farklı ve gergin hissediyorlar ama o insanları böyle tanıyınca öcü olmadıklarını ve bazı şeylerin bir sebebi olduğunu daha iyi anlıyorsunuz. O bir kural ama o kuralın bir geçmişi olduğunu fark ediyorsunuz. Bu yüzden herkesin tecrübe etmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.

DenizBank Bilakis Programı sonucunda nasıl projeler ortaya çıktı? (1 Cevap)

Aslında gözle görülür iki proje çıktı. İlk olarak Cumagünleri yarım gün de olsa serbest kıyafet uygulaması oldu. Kot giyemiyoruz ama kanvas giyiyoruz. Bir de İnsan Kaynakları’na bağlı olarak Deniz’in Gönüllüleri adında bir sosyal sorumluluk grubu kuruldu. Bununla ilgili ufak ufak projelere başladık ve herkesi mutlu eden geri dönüşler oldu.