Commercial Management Trainee

Colgate Palmolive'de Commercial Management Trainee olarak işe başlayıp farklı departmanları deneyimleyebileceğin harika bir kariyer yolcuğuna hazır mısın?

Cevaplar 7

3,131 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Management Trainee Programı, Colgate Palmolive'in göz bebeği olan bir programdır. Hedefimiz, MT olarak başlayacak kişileri işe alıp 1 yıl içerisinde onlara hem kişisel hem de profesyonel anlamda geliştirmektir. Bunun için çok fazla araç kullanıyoruz. Kişileri Genel Müdürümüzle 1 gün boyunca Work Shadowing aktivitesi yaptırıyoruz. Onlar için hazırlanan özel oryantasyon programlara dahil ediyoruz. Ardından ilk gün onlara atanan bir arkadaşla şirkete kolay adaptasyon sağlamalarını sağlıyoruz. Sonrasında kendileri için hazırlanan sınıf içi ve online eğitimlere dahil oluyorlar. 1 yıl sonunda da Satış, Pazarlama, Müşteri Hizmetleri ve Lojistik ve Finans bölümlerinde kendilerini geliştirmiş oluyorlar.

1,598 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT süreci için online başvuru sonrasında grup mülakatı yapılıyor. Bunun ardından başvurduğunuz departmanın grup müdürleriyle, takım liderleriyle ve genel müdürle bir mülakat gerçekleştiriyorsunuz. Bu mülakatların hepsinde şirket sizi daha iyi tanımaya çalışıyor ve sizin nereye gitmek istediğinizi daha iyi anlıyor. Siz de kendinizle ilgili daha güzel kararlar alabiliyorsunuz. Bu anlamda son sınıf öğrencileri için Colgate mülakatlarının daha farklı olduğunu ve kendilerini daha iyi tanıyabileceklerini söyleyebilirim.

1,230 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öncelikle cross functional çalışabilme imkanı sağlıyor ve birçok ekiple beraber çalışıyoruz. Ben şu an bulunduğum ekiple birlikte Lojistik’le, Satış’la, Marketing’le çalışıyorum. Direkt olarak bir departmana girseydim bu kadar fonksiyonel çalışamayacaktım ama şu an tüm fonksiyonlardan besleniyorum. Bize MT’ler olarak üç ayrı proje verildi. Bu sayede takım çalışmamızı geliştiriyoruz ve yıl sonunda güzel şeyler ortaya koyacağız.

993 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT olduğunuz zaman birçok farklı fonksiyonda birçok farklı ekiple beraber çalışıyorsunuz. Bunları yapmanın en kolay ve hızlı yolu iletişimde iyi olmaktır. İletişim beceriniz ne kadar iyiyse, o projelerde de daha verimli sonuçlar alırsınız. Bunun dışında cross functional takımlarla çalıştığınız için takım çalışmasına yatkın olmanız gerekiyor. İletişiminiz güçlüyse ve takım çalışmasına yatkınsanız çok daha verimli işler başarıyorsunuz. Bu iki özellik MT programının olmazsa olmazı diyebilirim. 

1,958 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Diş Macunu Kategorisi’nden Sorumlu Marka Müdürü olarak çalışırken ödül kazandığımız bir lansmanımız oldu. Bu projenin adı; Optik Beyaz Diş Macunu. Temel tüketici iç görüsüne göre, insanlar sosyalleşmek istediklerinde veya bir interaksiyon içerisinde olduklarında dişlerinin beyaz olmasına özen gösteriyorlar. Dolayısıyla beyazlık tüketici için çok önemli bir özellik. Optik Beyaz, eski stratejik alt markalarımızdan Colgate’in içerisinde bulunuyor. Dişlerinizi beyazlatırken zarar görmemenizi sağlayan bir ürünün Beyazlat ve Güçlendir adında yeni bir lansmanı vardı. Bu lansman için 21 tane güzel ve güçlü ünlü kadınlarla anlaştık ve çok ünlü bir fotoğrafçıyla beraber onların fotoğraflarını çektik. Bunu da Maçka Nişantaşı’nda bir sergiyle bütün halka duyurduk ve 1 hafta boyunca hem insanların beğenisine sunuldu hem de çok ciddi bir şekilde PR anlamında gazete ve dergilerde çok yüksek bir ilgiye sebep oldu. Konsept çok güzeldi ve ürüne çok güzel uydu. Dolayısıyla çok yüksek PR kıvracıyla ve Pazar payı dönüşüyle beraber optik Global’den de bir ödül aldık.