Commercial Management Trainee

We believe that today’s young talents are tomorrow’s global leaders and we are eager to brighten your future!

Cevaplar 4

7,962 görüntülenme
·
Transkripti Göster

MT başvuru sürecimiz Ekim ayında başlıyor. Detaylı bilgiyi colgate101.com sitesinden alabilirsiniz. Jobs.colgate.com web sitesi üzerinden ulaştığımız CV'lerle Ekim'den Ocak ayına kadar CV elemeleri yapıyoruz. Ardından Ocak ayı gibi telefon mülakatları yapılıyor. Şubat ayında da sizi Assessment Center'lara çağırıyoruz. Şirket içinde kendi Assesserlarımız var ve sizlere birer Case Study yaptırıp değerlendirme merkezine davet ediyoruz. Değerlendirme merkezinin ardından da başarılı olan öğrencileri, Short-List'e kalmış öğrenciler olarak farz edip, kendilerini yüz yüze görüşmelere davet ediyoruz. İnsan Kaynakları, Fonksiyon Müdürü, Fonksiyon Direktörü ve Genel Müdür görüşmelerinin ardından seçilen kişileri Colgate'te bünyemize katıyoruz.

3,746 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Satış Yönetici Adayı olarak biz iki kişiyiz. Arkadaşım sahada çalışıyor, ben de ofiste Ticari Pazarlama Ekibi ile çalışıyorum. 6 ay sonrasında bir rotasyonumuz olacak ve yer değiştireceğiz. Şu anda E-Ticaret’le ilgilenerek E-Ticaret kısmına destek veriyorum. Burada tüketiciyle ilgili stratejiler geliştirerek pazardaki durumla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca raporlamada da destek veriyorum. 6 ay kadar bu şekilde devam edecek, sonrasını göreceğiz.

1,019 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Her departmanı görebilmek ve şirkete biraz daha hakim olabilmek adına dönüşümlü olarak çalışıyoruz. Ben 4 ay kadar Diş Macunu’nda çalışacağım daha sonra Kişisel Bakım kısmına ya da market araştırmaları yapan bir kısma geçeceğim. Diş Macunu’nda periyodik olarak yapılan projeler var. Okula Dönüş Projesi veya Ramazan Bayramı’na yönelik çeşitli pazarlama kampanyaları düzenliyoruz. Benim yaptığım iş de bu projelerin yürütülmesi ve sonuçlarının analiz edilmesi kısmıdır. Şu an yeni olduğum için tek başıma değil de ekiple birlikte yapıyorum. Bu da benim için güzel bir öğrenim oluyor.

1,421 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Geçen yıl Haziran ayında mezun olarak birçok yeni mezun gibi firmaların işe alım süreçlerine dahil oldum. Bu süreçler içerisinde Colgate’i diğer firmalardan ayıran kısım ise; bir Management Trainee Programı’nın oluşuydu. Daha sonra bu Management Trainee Programı’nın içeriğini incelediğimde, iki adımdan oluştuğunu gördüm. Bir anlamda kendinizi geliştirmekle kalmayıp, saha alanında bir zincir ekibinde çalışıyorsunuz. Daha sonra biraz daha Marketing gibi dirsek temasında bulunabileceğiniz Retail Marketing kısmında çalışacağınız için, birçok alanda kendinizi geliştirme fırsatı bulabiliyorsunuz. Dolayısıyla süreç içerisinde diğer firmalarla da birçok görüşme yaptım ve bazı görüşmelerde İstanbul’da değildim. Colgate bazı adımlarda oldukça esnek davrandı. Skype’tan bile görüşme yaptığımız zamanlar oldu. Bu esneklik ve samimiyet biraz daha beni bu çalışma arkadaşlarıma, şu anki ortamıma bulunmaya itti ve Colgate’e gelmek benim için iyi bir karar oldu.