Cevaplar 8

Yükleniyor...

Bilgisayar Mühendisinin mezun olurken önünde iki seçenek vardır. Yazılım veya donanım bölümlerinden birini tercih ederek kariyerine başlar. Tabii bu seçim okul zamanında yapılan bir seçimdir. Yazılımı seçtiği zaman genelde ihtiyaç üzerine programlar geliştirecek veya mevcut programları biraz daha ihtiyaçlara uygun şekilde şekillendirecektir. Donanım kısmında ise, her ne kadar Türkiye'de donanım uzmanı az olsa da, bilgisayarın genelde elektronik kısmı ile ilgilenecektir. Okuduğunuz süre boyunca size söylenecek olan "Kardeşim her yerde de Bilgisayar Mühendisi var. Size ekmek kalmaz!" sözlerine inanmayın. Maalesef Türkiye de halen nitelikli bir Bilgisayar Mühendisi kitlesi mevcut değil. Zaten Bilgisayar Mühendisliği bölümünü zorunluluktan yazıyorsanız ya da puanınız diğer bölümlere yetmediği için yazıyorsanız bence yazmayın. Yoksa gerçekten meslek hayatınız çok zorlu geçecek.

29,865 görüntülenme

Selçuk Üniversitesi ve Konya kesinlikle okumak ve yaşamak için ideal bir yer. Daha önceden de söylediğim gibi Mühendislik, Hukuk ve Tıp yazacaksanız eliniz titremeden kodlayın derim. İyi ve hayırlı tercihler...

1,468 görüntülenme

Bazen insan kendini boşlukta hissetse de aslında şehrin kötülüğünden değil de sanırım bizim "Üniversite Hayatı" denen kavramı abartmamızdan kaynaklanıyor.

637 görüntülenme

Rahat bir öğrencilik yaşamak istiyorsanız birebir. Yani sadece derslerime odaklanayım arada gezsem de olur diyorsanız. Konya biz öğrenciler gözünde ikiye ayrılır. Merkez ve Bosna Hersek Mahallesi. Bosna'nın yaklaşık p i öğrenci kesimdir. Burada yaşamak zor veya kolay olabilir birşey diyemeyeceğim. Merkez ise genelde gezmek ve alışveriş için kullanılır. Merkezde ikamet edecekseniz genel olarak ders ağırlıklı takılır, Bosnayı tercih ederseniz biraz daha eğlence kısmını tercih etmişsiniz demektir.

1,820 görüntülenme

Aslında bu genel olarak Türkiyemizin sorunu sanırım. Eğitimde sunulan imkanlar ve hocaların gerçekten meraklı olan arkadaşlara yardımcı olmaması ya da olamaması üniversitenin puanını ciddi anlamda düşürüyor. Zaten akademisyen başına düşen makale sayımız bunu belli ediyor. Ama Mühendislik, Tıp ve Hukuk kendini kanıtlamış fakülteler.

1,027 görüntülenme