Cevaplar 7

Yükleniyor...
669 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ev Elektroniği’ndeki elektronik kelimesi bana daha kritik geliyor çünkü elektronik sektörü çok gelişti. Teknoloji çok ilerlediği için insan hayatına en katkıda bulunan kısım elektroniktir. Arık mobil ürünler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. 10 yıl önce bankacılık işlemlerini bir telefon üzerinden yapacağımızı söyleseler inanmazdık ama şimdi göz tarayıcıyla cep telefonundan giriş yaparak laptoplarımızın şifresini unuttuğumuz bir dünyaya geldik. Bu tüketici kitlesi ev elektroniği alışverişinde daha sık mağazalara geliyor.

Kafa kameraları, dronelar, sağlık bileklikleri, çeşitli oyuncaklar ve hatta Arçelik’te hiç hizmet vereceğimizi düşünmediğimiz ürün gruplarına girdik. Buradaki amacımız mağazamızdaki trafiği arttırmak, tüketicileri yeni gelişen dünya açısıyla, beyaz ve kahverengi eşyalarla, bir evin parçası olabilecek her ürünü tüketiciyle mağazada buluşturmaktır. Ben buraya doğru gittiğimizi ve bunu geliştireceğimizi görüyorum ve buna inanıyorum.

547 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bence buradaki sihirli kelime empatidir. Farklı departmanlarla çalıştığınızda oradaki çalışanların özellikle iş geliştirme konularında nasıl davrandıklarını çok içselleştiriyorsunuz ve o iletişimi kurmak size ayrı bir güç kazandırıyor. Dolayısıyla hem empati kurma hem de tecrübe kazanma açısından çok faydalı. Ayrıca farklı yönlerinizi de keşfedebiliyorsunuz. İnsanların hiç farklında olmadığı bazı özellikler, farklı görev aldıklarında ortaya çıkabiliyor. Dolayısıyla departman arası geçişler hem karşı tarafı iyi anlama hem de kendinizi iyi tanıma açısından çok büyük bir şans.

86,226 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ne iş yapacağımı en çok anneme anlatmakta zorlandım çünkü bu bölüm avukatlık veya mühendislik gibi değil, çoğunlukla diplomat yetiştiriyor. Birçok arkadaşım şu an Dış İşleri Bakanlığı’nda farklı ülkelerde görevler alıyor. Ben oralara gittiğimde onları ziyaret ediyorum. Bunun dışında hem devlette hem de özel sektörde farklı görevlerde çalışabilirsiniz. Benim özel sektörde kıdemli satış yöneticisi olan, başarıyla görevini icra eden, sivil toplum örgütlerinde toplumsal katkıyı önemseyen, yurtdışındaki akademik çalışmalarını devam ettirmeyi hedefleyen, çok iyi okullarda okuyup akademisyen olan arkadaşlarım var.

5,986 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Üniversite gerçekten işin felsefesi itibariyle sorgulamayı anlatıyor. Geniş düşünmenizi, her konuda bilgi edinmenizi ama bu konularda pek uzmanlaşmamanızı, çok farklı insanlarla karşılaşmanızı sağlıyor. Ayrıca ODTÜ’de çok fazla sosyalleşebildiğiniz, sosyal kulüplerde etkin rol alabildiğiniz, ufkunuzu genişleten bir platformda eğitim alıyorsunuz. Ben bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum.

377 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben 2005 yılında başladım, 12 yıl oldu. Uluslararası Satış ve Pazarlama bölümünde Marka Yöneticiliği, Kategori Pazarlama Yöneticiliği görevlerinde 7 yıl çalıştıktan sonra Visual Merchandising Yöneticisi olarak global bir görevde yer aldım, sonrasında Mağaza Tasarımları Yöneticiliği yaptım. Şu anda da Ticaret Strateji ve Dönüşüm Yöneticisi olarak görev alıyorum.