Cevaplar 18

Yükleniyor...
575 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz katılımcılardan hiçbir şekilde bankacılık ya da finans geçmişi beklemiyoruz. Sadece bankacılığa ilgi duymaları ve öğrenmeye açık olmaları bizim için yeterlidir. Biz katılımcılardan vaka çalışması sırasında vakaya nasıl yaklaştıklarını ve soruna nasıl çözüm bulduklarını sistematik bir şekilde anlatmalarını bekliyoruz. Tabii ki inovatif ve yaratıcı çözümleri de çok seviyoruz ama çözümü bize nasıl sundukları çok önemli. Dolayısıyla biz nasıl sunum yapmaları gerektiğini ve fikri nasıl ortaya koyacaklarını onlara gösteriyoruz.

479 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bundan 3 sene önce ODTÜ’den katılımcı olarak katılmıştım. Geçtiğimiz sene Koçluk yaptım, bu sene de Business Ekibi olarak vaka analizinde yer alıyoruz. Öncelikle çocukların gözündeki heyecanı ve isteği görmek gerçekten çok güzel. Onlar yeni bir fikir bulmak ve vakayı çözmek için uğraşıyorlar, biz de onlara Garanti Bankası’nda ne tür problemlerle uğraşacaklarının simülasyonunu yapmaya çalışıyoruz. Bu fikirlerin çok büyük bir kısmı içimizde zaten düşünülüyor fakat gençlerin daha yaratıcı ve inovatif çözümleri olabiliyor. Biz de onlardan bir şeyler yakalamaya çalışıyoruz.

280 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özel sektörde çalışan bireyler olarak yoruluyorsunuz ama sosyal hayatınızda bir şekilde deşarj olmanız gerekiyor. Bunu da dağlarda kayarak yapabilirsiniz. Kaymak insana gerçekten huzur veriyor çünkü kayarken sessizce ilerliyorsunuz. Uçmak ve dalmak da böyledir. Bunların hepsinde sessiz bir şekilde ilerlersiniz ve bu sessizlik size çok güzel bir his verir. Kayarken dertlerinizi düşünmezsiniz. Özel sektörün stresini, kayak yapmak nötralize eder. Dolayısıyla biz de çalışanların bunun gibi etkinliklere katılarak deşarj olmasını istiyoruz. Garanti Bankası’nda bu tür etkinliklerde toplanıldığı zaman asla iş konuşulmuyor. Herkesin tek bir amacı var, o da kaymak… Dolayısıyla her zaman kaymaya ve eğlenmeye odaklanıyoruz. Herkese Garanti Bankası Kış Sporları Kulübü’ne katılmasını tavsiye ediyoruz. Kayıt dönemlerimiz kış sezonunun bitimiyle beraber tekrar başlayacak. Kış Sporları Kulübü olarak her seviyeden üyemiz var. Biz bilmeyenler için eğitim de veriyoruz. Genelde sezonun ilk iki etkinliği eğitim üzerine oluyor. İlgilenen herkesi Kış Sporları Kulübü’ne bekliyoruz.

275 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Garanti Bankası’nın intranetinde Kulüpler sayfasından Garanti Bankası Kış Sporları Kulübü’ne üye olabilirsiniz. Böylece indirimli fiyatlarla konaklayabilir ve aktiviteler yapabilirsiniz. Ayrıca İnsan Kaynakları kulübe bir miktar bütçe olanağı verdiği için normalde gideceğiniz bir etkinliğin yarı fiyatına Kış Sporları Kulübü’yle kayabilirsiniz veya board yapabilirsiniz. Bunun dışında ekipman indirimlerinden de yararlanabilirsiniz.

797 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben spora kayakla başladım ve 4 sene kadar kaydım. Çok fazla gidemiyordum çünkü pahalı bir spor ve dağlara çıkmak zor. Geçtiğimiz sene Garanti Bankası’nda board'a başladım. Yaklaşık 2 senedir de sıklıkla board yapıyorum. Genelde kayağın başlangıç için daha iyi olduğunu söyleyebilirim. İnsanlar genelde bu sporlara kayakla başlıyor. Korkulduğu için board pek tercih edilmiyor ama board'un daha keyifli olduğunu söyleyebilirim. Board'da aksiyon var ve daha çok hareket ediyorsunuz, bu yüzden de daha eğlenceli ama daha tehlikeli oluyor. Ayağınıza bağlı iki tane bot ve board'la düştüğünüz zaman board'la birlikte devriliyorsunuz ve nereye düşeceğiniz belli olmuyor. Kayakta ise kayaklar ayağınızdan çıkıyor, batonları fırlatabildiğiniz için yere normal düşüyorsunuz ama board'da bir ağaç gibi yere devriliyorsunuz. Dolayısıyla board'un keyifli ama biraz zor olduğunu söyleyebilirim. Ben board'dan çok keyif aldığım için kış sporları hayatıma board'la devam etmek istiyorum.