Cevaplar 12

Yükleniyor...
2,445 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Lisans eğitimini tamamlayan tüm arkadaşların kafasında böyle bir soru işareti oluyor. Benim düşüncem; kişilerin üniversiteyi bitirdikten sonra iş hayatına atılıp en azından birkaç sene kurumsal hayatın nasıl olduğunu gördükten sonra master yapmalarının daha faydalı olacağıdır.

1,413 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ürün Departmanı, şirket içerisinde bulunduğu stratejik konum itibariyle çalışmalarını neredeyse tüm iç ve dış departmanlarla koordineli olarak yürütür. Yürüttüğü işlerde bu departmanlardan bilgi alarak onlara destek olur, marka aksiyonlarının alınmasında ve yönetim karar mekanizmasında aktif rol oynar. Markanın temel işlerinden biri; Volkswagen markası altında binek araç pazarında sunduğumuz modellerin ürün çalışmalarını ve projeleri Volkswagen AG ile koordine bir şekilde yürütmektir. Bu çalışmalar benim departmanımda yaklaşık 3 senede oluşuyor. Biz pazarlara sunduğumuz ürünlerle birlikte işin arka kısmında yeni ürün çalışmalarına başlıyoruz. Bu ürünleri oluştururken sektörü, pazarın dinamiklerini, çalıştığımız ürünün segmentini çok iyi bilmek, müşteri trendlerini incelemek ve araştırmak işimizin bir parçasıdır. Mevcut ürünleri geliştirmek, etkin fiyatlandırma yapabilmek, Volkswagen AG koordinasyonunu verimli bir şekilde yürütmek, süreç geliştirme ve iş geliştirme projelerine imza atmak, yaratıcı fikirler ortaya çıkarmak da Ürün Departmanı’nın görev ve sorumlulukları arasındadır.

2,795 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özellikle programcılık mantığının iş yapış mantığını etkilediğini düşünüyorum çünkü nesneye yönelik yazılımın en temel avantajlarından birisi modülerliktir. Modülerliğin kattığı en büyük özellik de büyük dataları ayrıştırıp küçük parçalar haline getirerek daha kolay bir çözüm imkanı sağlamasıdır. Ben de işlere bu bakış açısıyla yaklaşıyorum. Genel olarak Ürün Departmanı’nın genel iş süreçlerinin karmaşıklık seviyesinin biraz üst düzeyde olduğunu ve buradaki problemlerin çok da kolay olmadığını görebilirsiniz. Benim burada konuya dokunduğum nokta; problemleri küçük parçalara ayrıştırıp ekip içerisinde delegasyonu sağlamak ve daha sonra tekrar bir araya getirerek ekip olarak çözüme ulaşmaktır. Bu yüzden programcılık mantığının bir şekilde iş yapış şeklimi etkilediğini düşünüyorum. Kendi yaptığım çalışmalarda ve hazırladığım dokümanlarda da programcılık dilini zaman zaman kullanıyorum ve bu zamandan tasarruf etmemi sağlıyor.

1,794 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Doğuş Otomotiv nezdinde Ürün Ekipleri ve çalışanların eğitimleri incelendiğinde mühendis kökenli arkadaşlarımızın çalıştığını görebiliriz. Örneğin ben Bilgisayar Mühendisiyim ve üzerine Yazılım Master’ı yaptım. Ekip içerisinde Endüstri Mühendisliği ve Makine Mühendisliği gibi bölümlerden mezun arkadaşlarımızı da görüyoruz.

872 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İş süreçlerinde sürekli karşılaşılan belirsizliklerin üzerinden gelmek için çalışanların problem çözme yeteneğinin üst seviyede olmasını bekliyoruz. Bunun dışında pazar ve sektör çok dinamik bir yapıya sahip olduğu için çalışanların motivasyonlarının yüksek olması gerekiyor ve çalışanların kendilerini sürekli geliştirmelerini bekliyoruz. Ayrıca çalışmalar ve projelerle ilgili proaktif olma, müşteri, kalite ve detay odaklı olma, soğukkanlı olma, sunum becerilerinin yüksek olması, iç iletişimin ve Volkswagen AG ile koordinasyonun iyi bir şekilde yönetilmesi için İngilizce bilgisinin iyi olması gerekiyor. Yaratıcılık da ekipte beklediğimiz yetkinlikler arasındadır.