Cevaplar 5

Filtrele:Sırala:

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (52 Cevap)

Kaliteli öğrenci profilinin yanında hayatta maalesef hiç bir amacı olmayan öğrencilerin de olması (ki sanıyorum bu her okulda vardır), stajın zorunlu olması (ben zaten yapıcam niye uğraştırıyorsun staj defteri falan), kalabalık olması (bazen sıra sana hiç gelmeyebiliyor).

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (68 Cevap)

Kampüslerin merkezi olması, genel olarak öğrenci profilinin yüksek olması, kulüpleri, öğrenci odaklı yönetim.

Neden Endüstri Mühendisliği Bölümü? (67 Cevap)

Bölüme gelince; ben çok mutluyum. Her alanda çalışabilmemiz bir kere çok güzel bir şey. Hayatını üniversitede şekillendirebiliyorsun o yüzden isteklerine göre. Bizim mezunlarımızdan insan kaynaklarında, üretimde, satışta, pazarlamada yani hemen hemen her alanda çalışanlar var. İş dünyasında her geçen gün daha çok talep oluyor özellikle bizim bölümdekilere. Çünkü eski mezunlarımız artık çok iyi yerlerdeler ve bölümün kalitesini kanıtlamış durumdalar. Ben mesela şu an çalışıyorum ve gayet zevk alarak yapıyorum. Bölüm öğrencileri arasında rekabet herkesin kendini aşmasına ön ayak oluyor. Mesleğin değeri düşmez aksine artar bence. Mezunlarımızdan Reckitt Benckiser, Philip Morris gibi şirketlere çok fazla giren oldu. Şu an bu şirketleri belki de tanımıyorsunuz ama bizim bölümdekiler için girilmek istenen ilk 5 şirketin arasında yer alır bu şirketler. Ben hiç pişmanlık duymadım genel olarak da arkadaşlarım mutlu ama memnun olmayan tabi ki vardır. Bu biraz kendine uygun mesleği seçmenle ilgili.

Neden İstanbul Teknik Üniversitesi? (73 Cevap)

Belki basından takip ediyorsunuzdur İTÜ gerçekten atakta bu ara. Her geçen gün İTÜ’nün gelişimine tanık olabiliyorum. Basında ismini daha sık duyuyorum, yayınlanan uluslararası sıralamalarda her zaman daha üst sıralarda yer buluyor kendine. ABD üniversiteleri ile denklik sağlayan en fazla ABET (Accreditation Board for Engineering and Technology) belgesine sahip üniversite. İş dünyasında bilinen ve saygınlığı çok yüksek bir üniversite. Özellikle Mühendislik dallarında kendini kanıtlamasının yanında her geçen gün gelişen kulüpleriyle sosyalleşme anlamında da geniş olanaklar sunuyor. İstanbul ile iç içe, her biri kendine has özellikler barındıran kampüslere sahip.