Cevaplar 12

Yükleniyor...
1,000 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Artık biz müşterilerimize sadece hat vermiyoruz, müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı teknolojik çözümler de sunuyoruz. Hayat artık cihaz bazlı bir yapıdan çıkarak servis bazlı bir yapıya dönüyor. Cihazın ve teknolojinin ne olduğundan bağımsız olarak almak istediğiniz hizmeti veriyor olacağız. Vodafone'un Ar-Ge'ye yaptığı büyük yatırımlar ve sürekli büyüyen deneyimli kadrosuyla uçtan uca hizmetleri sunabilecek durumdayız. Biraz evvel saydığım projelerden de çok farklı projeler yapıyoruz. Bir AVM'nin içerisindeki mağazalara yaklaştığınız andan itibaren o mağazanın kampanyaları hakkında haberdar olmanızı sağlayacak ve sizi oralara doğru yönlendirecek navigasyon sistemleri bile şu anda var. Mobilite çok hızlı büyüyor ve mobilitenin bu kadar hızlandığı bir dünyada çözüm ve servisleri bu dünyaya adapte etmek durumundayız. Olaya sadece mobilite olarak bakmıyoruz. Bir müşterinin ihtiyaç duyacağı her türlü teknolojik çözümü gelecekte verebilmeyi amaçlıyoruz.

791 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makinalar arası iletişim dediğimiz M2M dünyası bugün dünyada çok hızlı büyüyor çünkü mobil iletişimi büyüyor. Biz makinalar arası iletişimde çok farklı projeler yaptık. Örneğin; Türkiye'nin en büyük çay üreticilerinden birinin çaylarının sahada verimli tarım alanlarında doğru ve düzenli toplanmasını, dağıtımını ve bunların performanslarının iyileştirilmesini sağlayan mobilite teknolojisi üzerinden bir proje yaptık. Türkiye'nin yine çok büyük su üreticilerinden birinin, Türkiye'de yayılmış toplam 7000 adet soğuk hava dolabının içindeki iklimlendirme ve doluluk oranlarını mobil teknolojilerimiz ile üretmelerini sağladık. Araç takip sistemleri sayesinde araçların uzaktan takip edilebilmesini hatta sürücü davranışlarını bile kontrol etmelerini sağlayıp, sigorta poliçelerinde sigorta kuruluşlarının indirim yaparak tasarruf etmelerini sağladık. Şimdi yeni jenerasyon nesnelerin interneti geliyor. Nesnelerin interneti konusunda da Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik ve kendi platformumuzu duyurduk. Artık her çeşit makina, bir platform üzerinden haberleşebilecek. Sizin cep telefonunuz, evinizdeki buzdolabıyla konuşabilecek, Ipad'iniz çamaşır makinanızla konuşabilecek veya mobil telefonunuz evdeki ısıyı kontrol etmek için kombi ile iletişime geçecek. Bu sayede nesneler dediğimiz her çeşit cihazın birbiriyle konuşmasını sağlayan bir platformu hayata geçireceğiz. Gelecekte bu tür projeleri duyuyor olacaksınız.

4,561 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İTÜ'den 1988 yılında mezun olduktan sonra 1992 yılında Elektronik ve Haberleşme Master'ı yaptım. Master yaparken yarı zamanlı çalıştım ama gerçek çalışma hayatım Master'ı ve askerliği tamamladıktan sonra, 1993'te Türkiye'nin en büyük gruplarından bir tanesi olan bir teknoloji şirketinde başladı. Burada Satış Mühendisliği görevinde yer aldım. Yaklaşık 11 buçuk yıl boyunca bu organizasyonda çalıştım. İlk terfiimi de 3. yılın sonunda almayı başardım. Burada bir grubun yöneticiliğini yapmıştım ve benim için çok önemli bir sıçramaydı. 11 buçuk yıl ağırlık olarak Satış Pazarlama, son 3 yılda da Çözüm ve Servisler dediğimiz Teknoloji Yönetimi'nde görev aldım. Daha sonra yaklaşık 3 yıl süreyle Türkiye'nin hem Ar-Ge hem teknoloji üreten bir organizasyonunda Satış Direktörü olarak çalıştım. Sonrasında global bir organizasyonda Türkiye Satış Organizasyonu'ndan Sorumlu olarak çalıştım. Vodafone'dan önce 4 yıl kadar da Telekomünikasyon sektöründe üretici olarak çalışan uluslararası bir firmanın Kurumsal Satış Organizasyonu'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldım. 2014 yılının Ağustos ayından itibaren de Vodafone Türkiye'de, Vodafone'un kurumsal dünyasına hitap eden kurumsal tüm çözüm ve servislerden sorumlu Bölüm Başkanı olarak çalışıyorum.

704 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben hep profesyonel hayatta yönetici olmayı hedefledim. Mühendisliği seviyorum ama kendime Fabrika Mühendisliği'ni hiç hedeflemedim. Ben ilişki yönetimini ve sosyalleşmeyi severim. Belki de benim genetiğim itibari ile staj yaptığım yerlerde hep yöneticileri izlerdim. Sadece ben de bir yönetici olabilecek miyim diye merak ederdim. Bir zaman sonra hedef ve tutkunuz varsa zaten her şey kendiliğinden oluyor.

2,695 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Genelde İTÜ'de iyi Mühendis olmak isteyen ve farklılık yaratmak isteyen öğrenciler bu bölümü okuyor. Artık tek başına Mühendislik yetmiyor. Hatta dünyanın büyük teknoloji firmaları aynı zamanda eğlenmeyi bilen, sosyal ve dışa dönük Mühendisleri tercih ediyor. Amerika'da sosyal medya teknoloji şirketleri, böyle Mühendisleri bünyesine katmak için üniversitelerde ofis bile açmış. Bence en büyük değişim, İTÜ'deki öğrenci profillerinin bunu keşfetmiş olmasıdır. Ben daha sosyalleşen, trendleri takip eden, ilişki yönetiminde oldukça iyi bir İTÜ öğrenci profili geldiğini görüyorum. Mezunlar derneğinde bulunduğumuz şirketlerde olan öğrenciler hiç çekinmeden fikirlerini beyan edebiliyorlar ve bu gerçekten gurur verici bir şey. Kimse aracı olmadan direkt olarak bana mail atarak randevu alıp görüşmeye geliyorlar. İTÜ'de bu şekilde cesaretli ve sosyal bir Mühendis profili bence globalleşecektir.