Cevaplar 15

Yükleniyor...
1,832 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Maker, üreten ve yapan kişi demektir. Buradaki amacımız; Maker kültürünü şirket içinde ve dışında yaygınlaştırmaktır. İnsanların ürettiği fikirleri test etmeleri için bir prototipe ihtiyaçları var. Biz de bu prototipleri kendilerinin yapmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunun için Design Thinking, 3D printing, Arduino gibi basit eğitimler vererek bunları uygulamalarını sağlıyoruz. Böylece kişi hem kendi fikrini üretebiliyor hem de prototipini alıp müşterisine gidebiliyor.

709 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bizim burada kullandığımız metotlarda tek bir formül yok. Biraz daha gelen işlere göre bir şeyler öneriyoruz. Buraya kullanıcıların içgörülerinden tetiklenen bir problem veya teknik bir problem gelebiliyor. Bunların ihtiyaçları farklı olduğu için bu ihtiyaca göre bir ekip kuruyoruz, ona göre bir çalıştay süresi planlıyoruz ve fikirlerimizi üretiyoruz. Böylece hangi problemi nasıl bir ekiple hangi metotla çözeceğimiz konusunda uzmanlaşıyoruz.

1,228 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Biz burada kullanıcıyı odağa alıyoruz. Hızlıca test edip onlardan geribildirim alıyoruz. Sloganımız; “Fail fast, fail early and then succeeded!” şeklindedir. Eğer fikrimiz yeterince iyi değilse ve kullanıcıdan iyi yorum gelmediyse ya mevcut fikri geliştiriyoruz ya da onu öldürüp yeni bir fikirle devam ediyoruz, sonrasında da başarılı olmayı hedefliyoruz. Biz burada birçok farklı disiplinden insanla, şirket içinden ve dışından akademisyenlerle, start-up’larla, müşteri ve servis ağımızla, bayilerimizle beraber çalışıp yeni fikirler üretiyoruz.

1,169 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Amerika’daki insanlar garajlarda ihtiyacı olan ürünleri kendileri yaparlar. Biz de bu mantıkla insanların kendi fikirlerini ürüne dönüştürebileceği bir yer yapmaya çalıştık. Aynı zamanda burası bizim gibi mühendis ve tasarımcılar için bir oyun alanı olabilecekti. Arçelik Garage bir Ar-Ge merkezi olarak yaklaşık 1 sene önce kuruldu. Şu an 35 kişilik bir ekiple çalışmaya devam ediyoruz.

10,363 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Makine Mühendisliği Bölümü mezunu teknik bir problemin çözümü ve bir ürünün üretim süreçlerinin hazırlanması gibi işler yapar. Beraber mezun olduğum arkadaşlarımdan bankacı olan, reklamcılıkta devam eden, Arçelik Ar-Ge’de olan, diğer işletmelerde çalışan kişiler var. Ayrıca otomotiv ve sivil savunma sektörleri en kolay iş bulabileceğiniz yerlerdir.