Cevaplar 11

Yükleniyor...
569 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Özellikle bizim motivasyonumuzun fazlalaşması için DİM içerisinde çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Örneğin; kahve günleri düzenliyoruz ve bu bize haber verilmeden yapıldığı için sürpriz niteliğinde oluyor. O günü daha eğlenceli hale getirmek için İnsan Kaynakları Birimimizin düzenlediği aktiviteler oluyor. Mesela Pink Day yaparak o gün hepimiz pembe giyiyoruz. Bayram günlerinde kahvaltılar düzenliyoruz. Dışarıda özel eğlencelerimiz oluyor. Toplantılarımızı hep birlikte yapıyoruz, bazen de dışarıda gerçekleştiriyoruz.

9,429 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Pazarlama Yüksek Lisansını yapmamdaki amaç; günümüzde Pazarlama’nın yerinin çok büyük olmasıdır. Neredeyse 24 saatimizin içinde bulunduğu bir bölümden bahsediyoruz. Sürekli Pazarlama’yla ilgili uyaranlara maruz kalıyoruz. 

Ben İşletme bölümünün son senesinde ağırlıklı olarak Pazarlama’yla ilgili dersler seçmiştim. Bu derslere daha çok ilgim olduğunu hissettim ve bunun doğru bir karar olduğunu gördüm. Bu kararı akademik kariyer anlamında, bir üst basamağa taşıyabilmek adına Pazarlama Yüksek Lisansı yapmayı tercih ettim. Bu da bana farklı bir bakış açısı kattı. Gelişmeleri doğru analiz edip doğru yorumlayabilmeme, sosyal hayatta bilinçli bir tüketici olabilmeme ve farkındalığımın artmasına olanak sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.

10,585 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. İşletme çok kozmik bir bölüm ve içinde birden fazla bölüm barındırıyor. Benim okulumda bu bölümler Pazarlama, Muhasebe Finansman ve Yönetim Organizasyonu olarak üçe ayrılıyor. Üniversite tercihlerinizin son tercihiniz olmaması çok güzel bir olanak. 3 yıl sonrasında da bir tercih yapabiliyorsunuz ve yaptığınız tercih ilgi alanınız olabiliyor.

Hocalarımın bana kattığı bilgileri ve kendi bilgi birikimlerimi işime yansıtabilmek bana kattığı en önemli olumlu özelliklerdendir. Ayrıca İşletme bölümü, benim çok sevdiğim ve ilgi alanım olan Pazarlama’yla tanışmamı sağladı. Bunun dışında bana okulda yaptığımız projelerde bir takımın veya ekibin bir parçası olmanın ne demek olduğunu, bir takımın nasıl oluştuğunu, bu ekipte ne gibi sorumluluklarımızın olduğunu ve uyumlu olabilmenin önemini kattı. Şu anda da bunları işimde gayet iyi uygulayabiliyorum.

317 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Doğuş Otomotiv’in değerleri internet sitesinde de yer aldığı üzere; biz samimiyetle çözer, uygular, geliştiririz mottosu üzerine kuruludur. Doğuş Otomotiv’i samimi ve vicdani değerleri yüksek olan bir kurum olarak tanımlayabilirim. DİM olarak iç bünyemizde arkadaşlık üst seviyede yürütülüyor. Arkadaşlık sevgisi ve yardımlaşma gibi duyguların müşterilere yardım etmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için işimizde bulunması gerektiğini düşünüyorum. Burada yapılan seçimlere o kadar dikkat ediliyor ki, şirketin kültürüne uyum sağlayabilmek için bu olguları mutlaka içinizde barındırmanız gerekiyor. Ayrıca Doğuş Otomotiv değişikliklere son derece açık ve inovatif bir kurum olduğu için bunu sürekli olarak eğitimlerle, yeniliklerle, aktivitelerle, bizi daha iyiye yöneltmek için yapılan şeylerle ortaya çıkarıyor.

3,378 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Müşteri memnuniyetinin yönetildiği bir merkez olan Dijital Müşteri Temsilcisi’nin dijital dünyaya yakın ve ilgili olması gerekiyor. Ayrıca hızlı karar alabilmesi, dinamik bir yapıda olması, sosyal medyaya ilgisinin yüksek olması ve bu alanlardaki gelişmeleri takip etmesi gerekiyor. İyi bir Dijital Müşteri Temsilcisi’nin sadece dijital alanda değil, sektörle ilgili de tüm gelişmeleri takip etmesi gerektiğini düşünüyorum.