Cevaplar 8

Yükleniyor...

Şehir dışından geliyorsanız mutlaka kampüs içindeki yurtlarda kalmaya çalışın, ulaşım sıkıntı zira.

4,208 görüntülenme

Psikoloji bölümü mezunu için halk arasındaki genel bakış terapi yapan, danışan gören bir psikologdur ama bu sadece klinik psikologları tanımlamaktadır. Dört senelik lisans hayatından sonra kpss'ye girip hastanelere ve birçok kuruma atanmak mümkündür.Ama bence psikoloji alanında yüksek lisans olmazsa olmaz. Klinik,gelişim,deneysel,sosyal,endüstri ve örgüt gibi birçok alt alana sahibiz.Bu alanlarda uzmanlaşmak daha sağlıklı olacaktır görüşündeyim.
Dört senelik lisans eğitimi terapist olmak için yeterli eğitimi vermiyor mutlaka klinik psikoloji alanında uzmanlaşmak gerekiyor bence.
Bunun yanısıra kanayan bir yaramız var; meslek yasası.Maalesef düzgün bir meslek yasamız olmadığı için farklı alanlardan yetkisi olmayan kimseler alanımızda oldukça sağlıksız ve tehlikeli işler yapmaktalar.
Bu cevap biraz karamsar oldu ama durum budur.

120,688 görüntülenme

Hacettepe gerçekten de Türkiye'nin sayılı iyi üniversitelerinden biri. Şimdi birçok yeni üniversite açıldı ama kaliteli okul sayısı az. Hacettepe'nin köklü bir geçmişi var. Eğitim oldukça iyi. Ayrıca Beytepe kampüsü gerçekten çok güzel. Birçok olanağınız var, sanırım yakında bir havuzumuz da olacak. Yeşil Vadi gibi doğal güzelliklerimiz var. Ayrıca öğrenci kulüpleri çok aktif. Mağaracalık kulübümüz ülke çapında çalışıyor mesela. Kendinize uygun bir kulüp buluyorsunuz. Kütüphanemizin 24 saat açık olması da çok güzel bir şey. Final döneminde bedava çorba, çay, kahve oluyor.

756 görüntülenme

Ben doğma büyüme Ankaralıyım. O yüzden öğrenci olarak ne fark etti çok kestiremiyorum. Ama İstanbul'a bakarak ucuz ve trafik yok diyebilirim sanırım.

1,349 görüntülenme