BT Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı

2 soruya 2 cevap verildi.

Cevaplar 2

Yükleniyor...
231 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Temel olarak Bilgi Güvenliği ve Bilgi Teknolojileri’nin planlandığı şekilde çalışmasını sağlar. Ben Bilgi Güvenliği stratejilerinin belirlenmesi, şirketin bu stratejiye uygun olarak planlarını yapması ve projelerin buna uygun olarak ilerlemesi gibi işlerden sorumluyum.

Politika ve prosedürlerin yazılması, BT kontrollerinin devreye alınması ve risklerin belirlenmesi, bu risklerle ilgili üst yönetime raporlar sunulması da bu işin bir bacağıdır.

İşin ikinci bacağında da BT güvenlik operasyonlarının işletilmesi, Firewall ve IPS dediğimiz güvenlik cihazlarının kurulup işletilmesi, Security Operation Center dediğimiz bütün güvenlik altyapısını izleyen, alarmları takip eden ve gerektiğinde aksiyon alan yapıların kurulması yer alır.

Ayrıca iş sürekliliği yönetimi, uygulama güvenliği, bankanın herhangi bir felaket anında çalışmayı sürdürmesi, güvenlikle ilgili uygulamaların geliştirilip test edilmesi ve üretim ortamına alınması da sorumluluklarım arasında yer alır.


212 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Günler birbirinin aynısı olmuyor. Günümün ilk dakikalarında o günün kritik işlerini planlıyorum. Almam gereken önemli kararlar ve yetiştirmem gereken işlerle alakalı bir yapılacaklar listesi hazırlıyorum. Günün sonunda bu işlerin ne kadarını yaptığıma bakıyorum. Hemen hemen her gün birden fazla toplantım oluyor, ön hazırlık yaparak bu toplantılara katılıyorum. Bu toplantıların bir kısmı kendi ekiplerimle oluyor. Bu toplantılarda genelde planların ve projelerin yolunda gidip gitmediğini gözetmeye çalışıyorum. Arkadaşlarımın takıldıkları yerler varsa onları aşabilmeleri için yardımcı oluyorum. İki günde bir de yaklaşık bir saatimi yeni teknolojileri araştırmaya ve trendleri incelemeye ayırıyorum. Hoşuma giden makaleleri okuduktan sonra arkadaşlarımla paylaşıyorum.