BSH

Engineers of the Future

Do you have passion for shaping the future? We do. And we are looking for new members who share the same passion with us.

BSH'deki genç mühendislerin bir günü nasıl geçiyor? (1 Cevap)

Do you have passion for shaping the future?

We do. And we are looking for new members who share the same passion with us. 

If you want to play a key role in inventing tomorrow’s technology, join us and be a member of BSH.

Future is on. Are you?

Then apply: https://www.linkedin.com/jobs/view/528798505/

BSH'a iş başvurusunda bulunacak kişiler nelere dikkat etmeli? (1 Cevap)

BSH için çalışma motivasyonu ve bu motivasyonu nasıl tanımladıkları, yaratabilecekleri katma değerini tanımlayabilmeleri ve bunu nerede gördükleri, varsa tutku ve heveslerini ortaya koyabilmeleri çok önemli. Bu anlamda değişime açık olabileceklerini tanımlamaları ve değişime olan inançları için bizleri ikna etmeleri gerekiyor. Değişen dünyada BSH da kabuk değiştiriyor ve şu anda her şey ezber bozuyor. Bu nedenle değişim işin kalbinde olduğu için işe alım sürecinde bu değişimi nasıl getirebileceğini, nasıl yansıtabileceğini, neleri değiştirebileceğini ve bu anlamda nasıl farklılıklar geliştirebileceğini düşünüp bunlara hazırlanmış olması ve ön hazırlığını yapmış olması gerekiyor.

BSH kime göre bir şirkettir? (1 Cevap)

Burası bir platform ve takım şirketi. Dolayısıyla herkesin kendi sorumluluğunuçok iyi bildiği ve en iyi şekilde ortaya koyduğu bir organizasyon var. Buorganizasyonun da işini düzgün yapmasını destekleyen birçok girişim var.Dolayısıyla düzgün çalışmayı hedefleyen insanlar için keyifli bir çalışmaortamının olduğunu söyleyebilirim. Bununla beraber analitik düşünebilmek herşirkette olduğu gibi burada da önemli. Biz ürünleri insanların hayatlarına değerkatmak adına kullanıyoruz ve bu organizasyonda yaptığımız her şey enindesonunda bir aile hayatını güzelleştiriyor. Bunun bilinmesi ve hissedilmesi degerçekten çok önemli bir şey.

İmalat Mühendisliği Ekibi olarak BSH'de yürüttüğünüz projeleri anlatır mısınız? (1 Cevap)

Burada bizim özellikle üniversitelerle birlikte yaptığımız çalışmalar var. Temelde bunlar ham maddedeki arayışlarımız. Daha uygun maliyetli ama dayanıklı olan malzeme arayışlarımız var. Aynı zamanda üniversitelerle yaptığımız ürün geliştirme projeleri var. Sürekli müşteri için daha iyi hijyen sağlayan, enerji verimliliği daha yüksek olan ve, günümüzün öncelikleri zaman biliyorsunuz hepimiz zamanla yarışıyoruz, daha hızlı, daha kaliteli yıkama sonuçları alabileceğimiz ürünler üzerinde kafa yoruyoruz. Bununla ilgili geliştirme bölümümüz var. Bizler de bunun hayata geçmesi için neler gerekli onlara çalışıyoruz.

BSH'de Teknik Planlama Ekibinin görevleri nelerdir? (1 Cevap)

Biz teknik planlama 1 ve 2 olarak yaklaşık 10 kişilik bir ekibiz. Ekip arkadaşlarımla birlikte önce fabrikanın yatırım bütçesini planlıyoruz ve yönetiyoruz. Fabrikanın kapasite hesaplarını yönetiyoruz. Sorumlusu olduğumuz teknolojiler var, yani bütün teknolojilerden biz sorumluyuz. O teknolojilere makine ekipman alımı ve kurulumunu yönetiyoruz. Fabrikayla birlikte koordine ediyoruz. Yine bunlara ilaveten iyileştirme çalışmalarına destek veriyoruz. Ürünler üzerinde sorumluluğumuz var. Ürünlerin, bizim şirket içi tabiri olarak, “release”i dediğimiz tam belki karşılamıyor ama onaylarının alınmasında sorumluluğumuz var. Bir de fabrikanın sabit kıymetleri var. Sabit kıymetlerle ilgili de bir takip ve raporlama sorumluluğumuz var. Bunları tabi çok genel hatlarıyla anlatıyorum. Bizim aslında şu anda olduğu gibi proje dönemimiz var. Proje döneminde en çok yaptığımız iş makine ekipmanı almak, kurmak ve tabi ki bunları kapasitelere uygun bir şekilde yapmak. Bunları yönetiyoruz. Mesela bir ürün üretmemiz gerekiyor, buzdolabını oluşturan parçalardan bir teknoloji döküm tesisi örneğin. Döküm tesisinin bir alım ve kurulum süreci var, onu yönetiyoruz. Makine ekipmanını kabaca 36 fazda, 36 değişik adımda alıyoruz. Bunları planlıyoruz ve her aşamanın da takibi ve sorumluluğu bizim üzerimizde oluyor. Sonunda da makineyi alıp, getirip, kurduktan sonra; onun hem teknik, hem iş güvenliği, hem de ürettiği ürünün onay süreçleri var. Onları yönetip, işi bitirip, teslim edip sonra da takibini yapıyoruz.

Pozisyon Bilgileri

0 - 2 Yıl Tecrübe
Tam Zamanlı / Full Time


Son Başvuru Tarihi: 03.06.2018
Başvuru süresi doldu.
BSH

102 soru, 272 cevap.