Cevaplar 35

Yükleniyor...

Açıkçası okuyan insanlara çok sığ ve basit gelebilir ama ilk aklıma gelen öge kediler oluyor. Her yerde olmalarının yanı sıra gerçekten bir süre sonra tahammül etmesi zor oluyor. Onun dışında söyleyebileceklerim klasik öğrenci şikayetleri olur ve haksızlık olur.

5,949 görüntülenme
1

Hocalar bir özel okulda sizinle ilgilenileceği kadar ilgilenmez, işleri güçleri vardır. Okul idaresi bazen gülünç derecede bürokratik davranır. (Yemekhane kartına fazla para yüklediğinizde geri almak için kapı kapı geziyorsunuz mesela) Okul çok kozmopolit bir yapıya sahip olmasına karşın kişiler arası tolerans o kadar da yüksek sayılmaz. Fiziksel bir çatışma asla olmaz, fakat sözlü olarak tartışmalar da bitmek bilmez. Yine de mucizevi bir şekilde gün sonunda neredeyse herkes birbirinin dostudur. İdare öğrencilerin kendilerini ifade etmesine karışmaz bu da renkli fakat bazen can sıkıcı pek çok manzara yaratır.

4,683 görüntülenme
1

En nihayetinde devlet okuludur. Özel üniversiteler gibi güzel kokan tuvaletleri, öğrencinin peşinden koşan öğretim görevlileri / okul çalışanları yoktur :D Okulun akademik ve idari kadrosunun tam anlamıyla öğrenci düşmanı gibi davrandığı durumlar boldur. Pohpohlanmazsınız.

3,383 görüntülenme
1

Sınav takvimi beni yedi bitirdi. Her hafta sınav her hafta proje mi olur demeden geçemiyor insan.

1,545 görüntülenme
1

Çok zorlarsak belki Kuzey Kampüs'ün Güney Kampüs'e göre çok bina yığıntılı olması diyebilirim. Derslerimizin çoğu da Kuzey'de olunca arada sırada bu bir sıkıntı yaratabiliyor. Ama sonuçta Güney Kampüs 5 dakika uzaklıkta, kafa rahat.

2,503 görüntülenme

Bürokrasinin olmayışının olumsuz yanları da var. Bunlardan biri de bazı işlemlerin çok belirli olmaması ve öğreninciye kadar canınızın çıkıyor olması. Yaz okulu ve harç paralarının fazlalığı da cep yakıyor. Buna ek olarak spor imkanları sunan merkezler birçok üniversiteye kıyasla daha pahalı. Aklıma bunlar dışında bir olumsuz yan gelmiyor.

1,794 görüntülenme

Genel manada çok büyük sorunları olduğunu düşünmüyorum. Kampüsler zaman zaman artan öğrenci mevcudunu karşılamakta yetersiz kalıyor; kantin ve yemekhanelerde yoğumluk yaşanıyor. Yurtlarda odalar genel olarak 6-8 kişilik. Hazırlıkta yurtta kalmak isteyen öğrenciler bir yıl boyunca Kilyos Kampüsü'nde kalıyorlar. Kilyos, Güney Kampüse 45-50 dk uzaklıkta bir kampüs ve malesef geliştirilmemiş durumda. Sadece derslik ve yurt binaları var.

3,080 görüntülenme

Okul alanı olarak çok sınırlı.Yıllar boyunca kontejyanlar sürekli artmasına rağmen olanakları sabit kalıyor.Giderek okulun her yeri kalabalıklaşıyor.
Labaratuvarlar yeterli değil.Genelde son yıllarda yenilenmiş olmuyor.
Yurt imkanları çok sınırlı.

2,923 görüntülenme

Boğaziçi'nin son yıllarda akademik kadrosunun "baba hocalar" dediğimiz hatrı sayılır birçok ismini özel üniversitelere kaptırdığı bir gerçek. Bunun yanında, Boğaziçi de olsa neticede bir devlet üniversitesiyle karşı karşıyayız. Akademisyen ve çalışan profilinin çok ilgili olmayacağını da göz önünde bulundurun. Arada bir bürokrasi duvarına toslamaya hazır olun. Bu nedenler yüzünden çok ender de olsa "keşke bir özel okulda burslu okusaydım" dediğim zamanlar olmuştur. Özel üniversitelerin o anlamda öğrencisini daha iyi beslediğini düşünüyorum.

2,657 görüntülenme

Öğrencileri oldukça zorlayan bir okul olması bazen bıktırabiliyor.

2,607 görüntülenme
Sonraki Sayfa »