Cevaplar 4

Yükleniyor...

Şimdi bu soruya neler yok ki diye bir cevap versem yeridir! Sosyal imkan anlamında gerçekten seçici davranmanızı ve enerjinizi güzel bir şekilde kanalize etme anlamında efor sarf etmelerini gerektirecek sayıda fazla. Bunu sağlayan ilk yer kulüpler birçok spor dalından tutun, dansa, müziğe, kariyere hemen hemen her alanda öğrencilerin ilgileri doğrultusunda kulüp veya topluluk bulunuyor bunun dışında sinemayla ilgilenen öğrenciler için Mithat Alam Film Merkezi, Sinebu (her ay yeni filmlerin gösterimde olduğu okul öğrencilerine sadece 4 TL olan sinema salonumuz) var. Bunların yanı sıra okulun konumunun çok merkezi olması da sosyal imkanlarını genişleten bir unsur, okuldaki etkinlikler konferanslar sempozyumlar konserlerden vakit bulursanız dışarıdaki aktivitelere de kolaylıkla ulaşım sağlayarak gidebilirsiniz!

676 görüntülenme
708 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi Üniversitesi'ne ilk girdiğimde beni en çok kulüpler etkiledi çünkü çok fazla sosyal etkinlik var. Nereye baksanız kulüp stantlarını, şarkı söyleyenleri, el sanatlarıyla uğraşanları, münazara veya yemek kulüplerini görürsünüz.

Ben kendimi müzik kulübünde buldum ve birkaç yıl korolarda söyledim. Turnelere çıkıp farklı şehirlere gittik ve birçok yerde konser verdik. Bunlar sosyal olarak harika bir zemin sağlıyor çünkü tek bir koro deneyiminde 30-40 kişiyle kaynaştığınız için üniversiteye geçiş aşamasını çok kolay bir şekilde halledebiliyorsunuz. Güney kampüsün manzarası, eski binaları, yeşilliği var. Kuzey kampüs sizi ruhsuz bir hale getirecektir çünkü bütün zor bölümler orada. Buraya gelin çünkü buradaki insanları çok seveceğinizi düşünüyorum.

770 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Boğaziçi’nde her gün yapabileceğiniz bir aktivite bulmanız mümkün. Eğitimlerde frizbo oynayanları, ipte yürüyenleri ve hatta Quidditch oynayanları bile görebilirsiniz. Müzik ve oyun odalarında zaman geçirebilir veya kulüplerin düzenlediği etkinlere katılabilirsiniz. Kariyer kulüplerinde kendinizi geliştirip iyi bir network oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda spor veya sualtı dalışı bile yapabilirsiniz. Taşoda Festivali’ne katılıp şarkı söyleyebilirsiniz. Kısacası sosyal imkanlar açısından çok şanslı olduğunuzu düşünüyorum.

En başta tabii ki kulüpleri. Okulda kulüp açısından birçok olanak var. Kendini keşfetmek ve hobilerini bulmak istiyorsan kolaylıkla bir kulübe katılabilir ve vakit geçirebilirsin. İkincisi okulun yeri. Kolaylıkla Bebek'e inebilir, ya da metroya binerek metro hattında istediğin bir yere gidebilirsin.

732 görüntülenme