Cevaplar 11

Yükleniyor...
2,954 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Sabancı Üniversitesi bana interdisiplinler bakış açısını kattı. Biz bölümümüzü sonradan seçiyoruz ve ilk 2 sene Sosyal Bilimler, Sanat Tarihi, Matematik, Fen gibi her alandan ders alıyoruz. Dolayısıyla sadece sayısal odaklı bir mühendislik almadım, sanat yönümü de güçlendirdim, sosyal anlamda da bana çok şey kattı. Türkiye tarihini okurken bile hiçbir zaman bir Türk yazarın kitabını okumadık. Her şeye global baktık ve bu da interdisiplinler bakış açısını kattı. Şu anda da global bir firmada bunun etkisini çok fazla görebiliyorum. 

Ben mesleğimi çok seviyorum ve mesleğimi problem çözücü olarak tanımlıyorum. Okurken her alanda çalışabileceğime inanıyordum. Şu anda her ne kadar Pazarlama’nın bir parçası olsam da, Satış’ı ve Tedarik Zinciri’ni de çok iyi biliyorum ve onun hedeflerine hizmet etmem gerekiyor. O kompleks yapıyı yönetebilme adına da Endüstri Mühendisliği bana çok şey kattı diyebilirim. Bu yüzden hem okulumdan hem de bölümümden çok memnunum.

1,114 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bu çok sorulan ve cevabı olmayan bir soru gibi duruyor ama bence kesinlikle öyle değil. Çok kompleks bir dünyada yaşadığımız için birçok kısıtlama var. Bir havaalanında uçakların iniş saatinin ayarlanması, insanların işe giriş saatlerinin en optimum düzeyde tutulması gibi durumlarda doğru problemi belirleyip en optimum sonucu vermek gerekiyor. Hiçbir zaman minimum ya da maksimumlarla sınırlandırmamak ve en iyi sonucu elde etmek için yapılan çalışmaların tümünü Endüstri Mühendisleri yapıyor. Biz buna çözüm sunan kişi de diyebiliriz. Bu yüzden ben mesleğimi gerçekten çok seviyorum. Tekrar başlayacak olsam yine aynı mesleği seçerdim.

388 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Ben FMCG istiyordum çünkü çok dinamik olmak ve statik bir işin içinde olmamak istiyordum. Güzellik sektörü de FMCG’nin en çekici kısmı ve L'oréal de bu sektörün lideri olduğu için en çok çalışmak istediğim şirketlerden birisi oldu. Ben de başvurularım sonrasında böyle bir fırsat elde ettiğim için çok mutlu oldum.

405 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Kesinlikle bir hiyerarşi yok. Hatta burada herkes birbirine ismiyle hitap ediyor. Ben ilk geldiğimde herkesin isminin sonuna Bey veya Hanım eklediğimde uyarılara maruz kalıyordum. Burada herkes gerçekten büyük bir sıcaklıkla yaklaşıyor ve bir saygı ortamı söz konusu. Herkes birbirine sevgiyle yaklaştığı için hiçbir düşüncemizi söylemekten çekinmiyoruz. Ben daha yeni girişli biri olduğum için fikirlerimi söylemem için bana alan tanınıyor. Beni geliştirmek için herkes sevgiyle ve sıcak bir şekilde yaklaşıyor. Bu yüzden mükemmel bir ortam var. İnsan ilişkileri açısından herkesin çalışmak isteyeceği bir şirket diyebilirim.

450 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Mükemmel bir şey çünkü biz insanların güzelliğini garanti altına alıyoruz. Yaptığımız her şeyin arkasında çok büyük bir çalışma ve emek var. İnsanların güzelliğini sağlıkla garanti altına almaya çalışıyoruz ve bu noktada insanlara dokunabilmek çok güzel. Güzellik sektörü zaten çekiciyken, FMCG sektörünün verdiği o dinamizm ve her insana dokunabilme gücü, yaptığım işte beni çok tatmin ediyor.