Cevaplar 11

Yükleniyor...

Yurtlar kötü açık. 77-78 ve özel yurtlar hariç yurtlar çok dar ve uygun bir ortam sağlamıyor.

2,052 görüntülenme

Ben yurtta kalıyorum, gayet de memnunum. Haftada bir temizlik yapılıyor, çarşaflar da düzenli aralıklarla değişiyor. Eğer oda arkadaşınızdan hoşlanmazsanız değiştirme konusunda bir sıkıntı çıkarmıyorlar.

2,171 görüntülenme

Yurtlar gayet konforlu ve fiyat olarak diğer üniversitelerden daha uygundur. Yurtlar öğrencilerin sıkılmasına olanak vermeyeceği şekilde dizayn edilmiştir. Her odanın kendine özel interneti, televizyon bilardo masa tenisi salonları vardır. Ders çalışılması için etüt odaları da mevcuttur.

1,799 görüntülenme

Bilkent'in en sevdiğim yanlarından biri de kocaman bir yurtlar bölgesi olması. Zaten öğrencilerinin yarısına yakını şehir dışından gelenler olduğu için fazlasıyla yurt bulunuyor. Hem hazırlık binalarının ve birkaç bölüm binasının olduğu Doğu Kampüs'te hem de Merkez Kampüs'te konaklamak mümkün. Ancak hazırlık sınavını geçip direkt olarak bölüme geçecekseniz kayıt sırasında bunu belirtmeniz gerekir. Yoksa sizi Doğu Kampüs'e yönlendirirler ve sabah 8.40 dersi için biraz erken kalkmanız gerekebilir. Yok ben sakin bir yurtta kalmak istiyorum derseniz de 93(kız yurdu) ve 92(erkek yurdu) Doğu Kampüs'ün en sakin yurtları.

1,760 görüntülenme

Hem doğu kampüste hem de merkez kampüste yurtlar var. Doğu kampüste genelde hazırlıkta okuyan öğrenciler kalırken merkezde ağırlıklı olarak bölümdeki öğrenciler kalmakta. Tek kişilik, iki kişilik karyolalı-ranzalı, üç kişilik ve dört kişilik odalar bulunmakta. Fiyat olaraksa şu sayfaya bakabilirsiniz: http://www.bilkent.edu.tr/bilkent-tr/admin-unit/yurt/yurt_ucret.html

1,531 görüntülenme

Fiziksel imkanları Türkiye ortalamasının üstünde olmakla birlikte kısıtlı kapasitesi en önemli dezavantajı.

796 görüntülenme

Yurtlar haftada bir temizleniyor ve 2 kişilik ranzalı hariç odalar yeterince geniş. Fiyata gelicek olursak diğer okullara kıyasla pahalı

861 görüntülenme

Yurtlar söylendiği gibi "modern" falan değil. Burslu öğrencilere sağlanan iki kişilik odalar çok küçük. Yaşanır ama başka vakıf üniversitelerinin yurtlarından aşağı seviyede.

951 görüntülenme

Yurtları özel yurt gibi ve fiyatları (eğer tam burslu değilseniz) çok fazla değil.

715 görüntülenme

Yurtta 4 sene kalmis biri olarak, cok rahat oldugunu soyleyebilirim. Iki tur yurt grubu var, kalabalik ve heyecanli olanlar, kucuk ve sakin olanlar. Eger ruh yasiniz yuksekse, muhtemelen daha sakin, gurultunun az oldugu yurtlari tercih edersiniz.

1,034 görüntülenme
Sonraki Sayfa »