Cevaplar 7

Yükleniyor...
2,121 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Teorik ve pratik işletme bilgilerine ek olarak; iş disiplini, araştırma becerisi, çok yönlü düşünme, problem çözme gibi birçok yetkinlikte gelişmemi sağladı.

3,144 görüntülenme
·
Transkripti Göster

İşletme Fakültesi bana bu işin bütün teorik ve pratik bilgisini verdi diyebilirim. Stajda da kullandığım bilgilerin çoğunu okuldaki öğretmenlerimden öğrendim. Ben çok mutlu bir Bilkent Üniversitesi öğrencisiyim ve bölümümden çok memnun bir şekilde mezun oluyorum. Bana çok fazla şey kattığını düşünüyorum çünkü sunum yapma özelliği ve analitik gibi tüm becerilerim gelişti.

1,799 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bilkent Üniversitesi, İngilizce eğitimi veren bir okul. Bunun yanında Bilkent Üniversitesi İşletme’nin global olarak İşletme okulları arasında akreditasyonu bulunuyor. Dolayısıyla global ölçekte iş dünyasının nasıl yürüdüğünü anlamamı sağladı. Globalde hem akademik hem de pratik olarak iş dünyası trendlerinitakip etmemi kolaylaştırdı. Sonrasında çalıştığım bütün uluslararası şirketlerde de bunun faydasını gördüm. 

Bunun dışında İşletme eğitimi iş dünyasına yönelik bir şey olduğu için oldukça pratiğe yönelik projeler yaptık ve bu projelerin bana teknik anlamda kattığı şeyler oldu. Bunları; sunum becerileri, analitik beceriler ve ekip çalışması olarak söyleyebilirim. Ayrıca pratik tarafta birçok şirketle tanıştım. Trendleri takip ederek farklı şirketlerin nasıl işlediğini, ne yaptıklarını, hangi uygulamaların güzel olduğunu gördüm ve liderlerle tanışıp kendime bir şeyler katarak bir vizyon edindim. Bunun yanında İşletme çok genel bir bölüm, bir işi yönetmekle ilgili bir şey. Eğer bir noktada arkadaşlarımız bir şirket veya iş yönetiminde bulunmak istiyorsa, bu kendi işleri olabilir veya kurumsal bir şirkette çalışabilirler. Dolayısıyla İşletme okumak, gerçekten gelecekte o eğitimin en doğru parçalarını alıp birleştirmek ve kendi işlerine yararlı hale getirmek anlamında çok fayda sağlayan bir şey.

Bilkent gibi saygın bir üniversitede işletme okumak, beni hem iş hayatına,hem de akademik hayata donanımlı bir şekilde hazırlıyor. Birikimli ve bize her alanda destek olan hocalardan, geniş bir network ağının oluşturulmasına, sosyal aktivitelerin çeşitliliğinden yurtdışı imkanlarına kadar uzanan geniş bir spektrumda kendimi geliştirme imkanı buldum. Ayrıca her Bilkent Öğrencisi gibi İngilizce'ye oldukça hakim olmak, iş hayatında oldukça önemli olan zaman yönetimi, analitik düşünme ve ekip oyuncusu olma becerilerini kazandırdı. 

264 görüntülenme
1,060 görüntülenme

İlgili Şirketler

Microsoft
3756 takipçi
Migros
2263 takipçi
DeFacto
22 takipçi