Cevaplar 4

Yükleniyor...
1,893 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Öğrenim hayatında başarılı olmuş, ülke çapındaki sınavlarda derece yapmış rekabetçi insanlarla beraber geçen bir üniversite hayatım oldu. Bu bana hep en iyiyi hedeflemeyi öğretti ve ben de sürekli olarak en iyi olmaya çalıştım. Bunun dışında hayat boyu öğrenme metodolojisini ve bilgi birikimimi sürekli arttırarak rekabet avantajımı sürdürebileceğimi Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde çok iyi öğrendiğimi düşünüyorum. Dolayısıyla sürekli olarak yeni bir şeyler öğrenmeye, bilgi birikimimi sürekli taze tutmaya ayrıca efor harcıyorum. İlaveten mühendislikte bir probleme nasıl yaklaşılacağı, onun nasıl ortaya çıkarılacağı, elde olan verilere hangi çözümler getirilebileceği ve bu çözümlerden hangisinin uygulanabileceği konularını çok iyi öğrendiğimi, bu avantajlar sayesinde iş hayatında daha rahat ettiğimi ve şu an bulunduğum konuma bu sayede gelebildiğimi düşünüyorum.

675 görüntülenme
·
Transkripti Göster

Bölümden ziyade okulla başlamak istiyorum çünkü her okulun kendine ait bir kültürü olduğuna inanıyorum. Bilkent Üniversitesi bana altını dolduramayacağım hiçbir şeyi söylememeyi kattı, bölümde de bu mantıkla eğitim aldık. Bilkent Üniversitesi çok modern, dünya çapında ünlü hocalara sahip bir okul. Özellikle Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde kendini sürekli geliştirip bir şeyler katıyor. Biz de mezunları olarak onu en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.

Bilkent Üniversitesi, akademik alanda kendini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir yer. Eğer akademik bir kariyer istiyorsanız, Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında Bilkent Üniversitesi sanırım Türkiye'nin en iyisi. Lisans eğitimimiz sonrasında yurt dışındaki üniversitelerde (MIT, Stanford dahil) yüksek lisans ve doktora yapmaya giden birçok arkadaşım oldu.

Bana da bu akademik bilgiyi ve bakış açısını kattı; fakat ben akademik alanda ilerlememe kararı aldım. Girişimci oldum ve arkadaşlarımla birlikte Anlatsın'ı kurdum. Girişimcilik yolculuğumda bölümün bir katkısı oldu mu derseniz, cevabım kesinlikle hayır. Peki Bilkent'in bir katkısı oldu mu derseniz, kulüpler ve okulun efsane kampüsü sayesinde birçok kişiyle ve şirketle tanıştım. Bu da iş hayatına birazcık önde başlamamı sağladı diyebilirim.

742 görüntülenme

İlgili Şirketler

Garanti Bankası
1321 takipçi
Hayat Kimya
21 takipçi
Siemens
1460 takipçi
Procter & Gamble
1491 takipçi