Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Neden Boğaziçi Üniversitesi? (46 Cevap)

Üniversitesi sınavından sonra Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birisi olduğu için tercih etmiştim. Bana katacağı bir çok değerden habersizdim tabi ki. Boğaziçi Üniversitesi'nde size benzeyen insanlar yoktur, hep sizden farklı insanlar vardır.Bu da sizin farklılıkları hissetmenizi, hoşgörüyü benimsemenizi ve vizyon kazanmanınızı sağlar. Her türlü fikri, görüşü tartışabileceğiniz özgürlükçü bir ortamı vardır.Okurken de mezun olduktan sonra size değerli olduğunuzu hissettirir. Bunların yanında hocalarının kalitesi, mezun olduktan sonra sunduğu imkanları da önemlidir.

Boğaziçi Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (36 Cevap)

Kimsenin kimseyi yargılamaması, özgürlükçü ortamı kesinlikle Boğaziçi'nin en önemli yanı.Öğrencilere derslerinin yanında bir çok imkan sunuyor olması. Kulüp faaliyetleri, spor imkanları, güzel sanatlar atölyeleri, her alanda seçmeli ders imkanları sayesinde öğrencilere çok yönlü olmayı öğretiyor. Boğaziçi öğrencileri kesinlikle dolu dolu bir öğrencilik hayatı geçiriyor.

Neden İktisat Bölümü? (56 Cevap)

İktisatı hem sözel hem de sayısal yapısı nedeniyle tercih etmiştim. İşletme ve politikaya göre daha sayısal, mühendisliklere göre de daha sözeldi. Ancak Boğaziçi Üniversitesî'ndeki iktisat bölümü daha çok akademisyen yetiştirmeye yönelik.Dersler çok teorik. Özel sektör düşünen öğrencilerin işletmeden dersler almasını tavsiye ederim.

Boğaziçi Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (36 Cevap)

Artan kontenjanlar yüzünden yurtların,yemekhanelerin,kantinlerin,dersliklerin yetersin kalması. Kilyos Kampüsü'nün gelişememesi. Okul içindeki artan bürokratik hava.

İstanbul şehrinde öğrenci olmanın artıları nelerdir? (229 Cevap)

İstanbul içinde birçok imkanı barındıran bir şehir. Kültürel ve sanatsal anlamlarda, eğlence anlamında her bütçeye uygun imkanları var. Ayrıca iş ve staj olarak da çok fazla olanağa sahip.