Cevaplar 9

Filtrele:Sırala:

Neden Kocaeli Üniversitesi? (43 Cevap)

Rastgele tercihlerime yazdığım bir üniversite idi bu yüzden net bir sebep gösteremem. Ama kendi bölümüm adına konuşacak olursam gayet güzel bir eğitim ortamına ve bölüm hocalarına sahibim.

Kocaeli şehrinde öğrenci olmanın eksileri nelerdir? (17 Cevap)

Yapılabilecek ve gezilebilecek yerler bir süreden sonra bitiyor sanki. Bazen hep aynı şeyleri yapıyormuşsunuz gibi gelebiliyor. Öğrenciye yönelik etkinlikler yok denecek kadar az.

Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (4 Cevap)

Öncelikli olarak sabır ve tahammül gücü gerektiren bir bölümdür. Çocuklarla ilgilenmek sabır gerektiren bir durum çünkü. Daha sonra çocukları sevmek gerekiyor sevilmeden yapılabilecek bir iş değil. Biraz da hayal gücü ve yaratıcı düşünceniz varsa bu mesleği düşünebilirsiniz.

Kocaeli Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (32 Cevap)

Köpeklerden korkmalarına gerek yok. Bunu köpeklerden korkan biri olarak söylüyorum. Umuttepedekiler saldırmıyorlar. Bazen kendi aralarında kayga ederler o biraz korkutucu olabiliyor. Bunun dışında otobüste ayakta ve sıkışık gitmeye kendilerini hazırlasınlar. Bir de özellikle özel yurtta kalacak olanlar varsa iş bankası hesabını gelmeden mutlaka açtırsınlar. Yemekhane kullanımında çok gerekli olacak.