Cevaplar 8

Filtrele:Sırala:

Neden Beslenme ve Diyetetik Bölümü? (14 Cevap)

Bir bayan için uygun olduğunu ve iş yelpazesinin geniş olduğunu düşünüyorum.

Okan Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (10 Cevap)

Bütün fakültelerin birarada olması mükemmel bir kaynaşma ortamı sağlıyor :) Herkes herkesi tanıyor en sevdiğim özelliği bu. Birde araba ve şehrin gürültüsünden uzak tam kafa dinlemelik mükemmmel bir yeşil alan.

Okan Üniversitesi'nin hoşlanmadığınız yanları nelerdir? (9 Cevap)

Merkeze biraz uzak olması ama kampüs ortamı olduğu için mecbur uzak olucak bu yüzden çok da sorun değil

Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (9 Cevap)

Dört yıllık eğitimi başarı ile tamamlayanlara “Diyetisyen” ünvanı verilir. Diyetisyen sağlık hizmetleri sınıfı içerisinde yer alır. Başarılı öğrenciler, beslenme ve diyetetiğin yanı sıra biyokimya, anatomi, fizyoloji, halk sağlığı ve metabolizma dallarında lisansüstü eğitime devam edebilirler. Diyetisyenler, yönetici diyetisyen, tedavi diyetisyeni ve halk sağlığı diyetisyeni olarak ayrılırlar. Yönetici diyetisyen hastane, okul, yurt, endüstri ve kamu kuruluşları gibi kurumlara, besin maddelerinin satın alınması, hazırlanması, pişirilmesi ve servisiyle uğraşır. İnsanların en iyi ve en ekonomik yönden beslenebilmesi için gerekli beslenme planlamasını yapar, uygulanmasını denetler. Tedavi diyetisyeni, hastaların durumuna göre verilecek özel diyetleri düzenler, yemeğin hastaya verilmesini ve hasta tarafından tüketilmesini sağlar. Taburcu olan ve polikliniğe gelen hastaları, evde uygulamaları gereken diyet konusunda eğitir. Halk sağlığı diyetisyenleri sağlık merkezlerinde görev alırlar ve halkın sağlıklı beslenmesi için gerekli önerilerde bulunurlar. Ayrıca diyetisyenler gıda teknolojisinde eğitimci ve danışman olarak da çalışmaktadırlar.

Okan Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (6 Cevap)

İnternette yüzde doksan olumsuz yorum yapılıyor. Bunlar bende dahil insanların moralini bozuyor. Ama insanlar memnun olmayı bilmiyorlar diye düşünüyorum. Tavsiyem onları okuyup kafaya takmasınlar. İnsanların mutluluğu birazda kişiye bağlı.