Cevaplar 13

Filtrele:Sırala:

Yaşar Üniversitesi'nin beğendiğiniz yanları nelerdir? (6 Cevap)

Yaşar Üniversitesi'nin beğendiğim yanları arasında ilk olarak kendi fakültem olan hukuk fakültesinin akademik kadrosunun mükemmel bir seviyede olması yer alıyor. Bunun dışında tabii ki de ulaşım en önemli avantajı.Bunun yanında mütevazi bir okul.Kampüsü küçük diye eleştirilse de bence şirin ve güzel bir kampüs.Bu küçüklüğün avantajı da rektörünüzü bile her an görebilmek. 7/27 açık bir kütüphane üniversitemiz için büyük avantaj. Bunun dışında burada aile ortamını görmek mutluluk veriyor.

Hukuk Bölümü kimlere göre bir bölümdür? Nasıl özellikler gerektirir? (8 Cevap)

Bu sorunun cevapları oldukça kilişedir. Çenesi kuvvetli olan ezber yeteneği olan kişilerin hukuk okuması gerektiği söylenir fakat bu bir genellemedir. En önemli faktör kişinin kendini doğru tanıması ve gerçekten istediğine inanmasıdır.

Yaşar Üniversitesi'ne yeni başlayacaklar için tavsiyeleriniz nelerdir? (3 Cevap)

Üniversiteyi duyumlar yerine , imkanınız varsa görerek , içindeki insanlarla konuşarak tercih etmenizi öneririm. Tabii bu tüm üniversiteler için geçerli.

Yaşar Üniversitesi'nde burslu - burssuz ilişkisi nasıl? Herhangi bir ayrım var mı? (5 Cevap)

Böyle bir ayrıma hiç şahit olmadım.Aslında üniversiteye girdikten sonrada bunun çok önemli olduğuna inanmıyorum.Önemli olan kapağı atmak derler ya aslında o önemli.Üniversitede derslerde ve sosyal anlamda göstereceğiniz başarı çok daha önemli. Ayrıca üniversiteye girdikten sonra kimse sizin burslu olduğunuzu önemsemiyor bile. Ücretli okuyan biri olarak böyle bir ayrım yapıldığına da tekrar tekrar söylüyorum ; şahit olmadım.