Cevaplar 3

Filtrele:Sırala:

İşletme Bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir? (105 Cevap)

İşletme çok geniş bir bölüm olduğu için insanlar kendilerini ne yöne doğru geliştirirse o yönde çalışmaya başlıyorlar. Ben kendimi Pazarlama alanına doğru yönelttim ama bunu Finans’a veya Satış’a yönelten, farklı ajanslarda çalışan veya kendi girişimini kuranlar da var. Bu şekilde insanlara kapısı açık olan, her yöne evrilebilen bir bölüm diyebilirim.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'nın içeriğinde nasıl eğitimler var? (6 Cevap)

İlk başta bir oryantasyon süreci var ve bu süreç boyunca fabrikayı, sahayı, satış fonksiyonlarının nasıl çalıştığını gördük. Farklı departmanlardaki kişiler bize sunum yaparak bu sektörün nasıl olduğunu, burada nasıl bir iş ortamının olduğunu anlattı. Bunun dışında bizim sunum eğitimlerimiz oluyor. Bu süreçte şirket içinde farklı iş yürüme sistemlerine dair eğitimler alıyoruz. Şimdi de 2. döneme başlayacağımız için bu süreçte değişen olaylardan haberdar olmak adına yeni eğitimler alacağız.

Philip Morris / Sabancı INKOMPASS Staj Programı'na başvurmayı düşünenlere tavsiyeleriniz nelerdir? (7 Cevap)

Ben kendiniz olmanızı tavsiye ediyorum çünkü bu süreç boyunca hem sizin hem de şirketin birbiriyle uyumu çok önemli. Bize burada ilk günden itibaren kendimiz olmamızı söylediler. Bu süreçte bazı analitik yetenek testlerinde başarılı olmanız gerekiyor. Daha sonra bu şirkete nasıl uyum sağlayabileceğinizi ve şirketin size uygun olup olmadığını fark ediyorsunuz. Kendiniz olmadığınız sürece hem kendinizi kandırıyorsunuz hem de gelişiminizi engellemiş oluyorsunuz.